Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Dookoła świata na studniówce w Polskiej Szkole w Wołkowysku

Sezon studniówek 2016 w polskich szkołach na Białorusi rozpoczęła 23 stycznia klasa maturalna Polskiej Szkoły w Wołkowysku. Na sto dni przed egzaminami dojrzałości wołkowyscy jedenastoklasiści zaprosili gości swojego balu przedmaturalnego w podróż dookoła świata.

Studniowka_Wolkowysk_8

Klasa maturalna Polskiej Szkoły w Wołkowysku

Teatralizowane przedstawienie w stylu musicalu, przygotowane przez uczniów klasy maturalnej pod kierunkiem opiekunki klasy Anny Pieńkowskiej, poprzedziło tradycyjne rozpoczęcie każdego balu studniówkowego, czyli staropolski polonez, zatańczony przez przyszłych maturzystów.

Studniowka_Wolkowysk_10

Polonez w wykonaniu uczniów klasy maturalnej

Studniowka_Wolkowysk_2

Studniowka_Wolkowysk_3

Studniowka_Wolkowysk

Konsulowie RP w Grodnie: i z małżonkami oraz , prezes Oddziału w Wołkowysku (druga od prawej)

Do tańca mogli dołączyć goście honorowi balu, wśród których byli między innymi przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Grodnie: konsulowie Krzysztof Adam Zieliński i Jakub Blatkiewicz z małżonkami. Bal przedmaturalny w Polskiej Szkole odwiedził też szef rejonu wołkowyskiego Michaił Sićko, który przybył w asyście swojego zastępcy Igora Kaszkiewicza oraz Swietłany Staczuk, kurator szkoły z ramienia władz oświatowych rejonu wołkowyskiego. Obecni byli też dawni partnerzy szkoły z Polski: wiceprezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Siedlcach z delegacją.

Studniowka_Wolkowysk_11

Studniowka_Wolkowysk_9

Śpiewa Zofia Pokoczajło

Studniowka_Wolkowysk_7

Śpiewa Weronika Popko

Studniowka_Wolkowysk_12

Tańczą Weronika Popko i Władysław Niedźwiecki

Inscenizowana podróż dookoła świata, w którą przyszli maturzyści zabrali swoich gości, rozpoczęła się od Witebska, skąd akcja przedstawienia przeniosła się do Warszawy. Rozśpiewaną i roztańczoną Polskę „podróżni” opuścili, biorąc kurs na Paryż, skąd przez kanał La Manche przeprawili się do Londynu. Po Europie przyszła kolej na Stany Zjednoczone, w których „wycieczkowicze” odwiedzili między innymi ceremonię wręczania Oskarów.

W Australii „zwiedzający” zastali lata 80., o czym świadczył dobór zaprezentowanych w szkolnym musicalu przebojów dyskotekowych z tego okresu. Powrót na i do rodzinnego Wołkowyska prowadził młodych artystów i ich gości przez Rosję, w której „zwiedzili” między innymi moskiewski Kreml, Galerię Trietiakowską i Wielki Teatr.

Studniowka_Wolkowysk_4

Wiceprezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Siedlcach Jacek Grabiński wręcza prezenty maturzystom

Zauroczeni przedstawieniem goście balu przedmaturalnego ciepło dziękowali artystom, życząc powodzenia i połamania piór za sto dni na egzaminach dojrzałości. Zdaniem gości studniówki egzamin ze zdolności artystycznych, jedenastoklasiści już zdali z wynikiem bardzo dobrym.

Maria Tiszkowska z Wołkowyska, zdjęcia Jerzego Czuprety

3 odpowiedzi Dookoła świata na studniówce w Polskiej Szkole w Wołkowysku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *