Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kolejny polski ksiądz zmuszony do opuszczenia Białorusi

Kolejnemu polskiemu księdzu na Białorusi odmówiono przedłużenia prawa do wykonywania posługi duszpasterskiej. Tym razem odmowę otrzymał Paweł Knurek z Witebska. Kilka dni temu taką decyzję otrzymał Sobiesław Tomala z Soligorska.

Ksiądz Paweł Knurek, fot.: vsavm.by

Ksiądz Paweł Knurek sprawował posługę duszpasterską na Białorusi od ponad 16 lat. W listopadzie ubiegłego roku nie dostał nowej zgody na jej wykonywanie i był zmuszony wyjechać. Odwołał się, ale w tym miesiącu ponownie dostał odmowę. Wierni są zaskoczeni decyzją władz i zbierają podpisy pod petycją o umożliwienie powrotu księdza na .

Jak dowiedziało się , w diecezji witebskiej, gdzie jest około 170 tysięcy katolików, posługę duszpasterską sprawuje ponad 70 księży. Około połowy z nich to duchowni z zagranicy, głównie z Polski. Diecezja od lat boryka się z problemem nowych powołań kapłańskich.

Kilka dni temu pojawiał się informacja, że do końca stycznia Białoruś ma opuścić polski duchowny Sobiesław Tomala. Franciszkaninowi, który jest proboszczem kościoła w Soligorsku na południu kraju, nie przedłużono dokumentu umożliwiającego dalsze sprawowanie posługi duszpasterskiej. Wierni wystosowali w tej sprawie protest do administracji prezydenta i rządowego pełnomocnika do spraw wyznań.

Znadniemna.pl za IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *