Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Kresowianka” z Iwieńca na Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Na zaproszenie organizatorów Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci zespół „Kresowianka”, działający przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Iwieńcu, 27 września miał zaszczyt wystąpić w koncercie galowym, inaugurującym XI edycję tego wydarzenia.

W koncercie galowym, inaugurującym XI Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci zaśpiewał zespół „Kresowianka” z Iwieńca, fot.: Edyta Steć/.pl

Obok „Kresowianki” na scenę koncertu galowego, inaugurującego tegoroczny Festiwal NNW, będący festiwalem filmowym, promującym profesjonalne i amatorskie produkcje o tematyce historycznej i patriotycznej wychodzili znani polscy wykonawcy, m.in. Basia Pospieszalska, Jędrek Podolak, a także Norbert „Smoła” Smoliński, założyciel kultowego zespołu rockowego Contra Mundum, który w swojej twórczości kieruje się hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

– Jestem wzruszony, że ogrom prac całorocznych finalizujemy na tym festiwalu. Każda edycja w Gdyni jest przełomowa, zawsze jest coś nowego, po raz jedenasty przyjechali ludzie, aby przez sztukę opowiadać o poszukiwaniach historii w swoich domach i przetwarzać ją przez swoją wrażliwość artystyczną. Staliśmy się też ciekawą propozycja dla naszych sąsiadów z zagranicy, więc w tym roku zainaugurowaliśmy nowy konkurs – międzynarodowy – mówił podczas Gali otwarcia XI edycji Festiwalu NNW jego dyrektor Arkadiusz Gołębiewski.

Zespół „Kresowianka” i delegacja działaczy Oddziału w Iwieńcu

W ramach festiwalu zespół „Kresowianka” i towarzysząca mu delegacja Oddziału ZPB w Iwieńcu na czele z prezes Teresą Sobol uczestniczyli w wielu organizowanych w podczas forum filmowego wydarzeniach o zabarwieniu patriotycznym. Cztery festiwalowe dni wypełnione były pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, także dialogiem kilku pokoleń Polaków. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyły liczne wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Festiwal NNW to najstarszy i jedyny w Polsce festiwal filmowy, tak szeroko traktujący tematykę filmu oraz historii.

Znadniemna.pl na podstawie festiwalnnw.pl, nadmorski24.pl oraz inf. wł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *