Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Łukaszenko: Nie wpuściliśmy Kondrusiewicza, bo wracał z instrukcjami z Warszawy

Białoruski dyktator skomentował bulwersującą sprawę niewpuszczenia na Zwierzchnika Katolickiego Kościoła na Białorusi, przewodniczącego Konferencji Katolickich Biskupów na Białorusi arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza.

Białoruski dyktator , fot.: belaruspartisan.org

– Uważnie obserwujemy wszystkich, kto wyjeżdża i wjeżdża – powiedział dzisiaj w Baranowiczach Aleksander Łukaszenko. – Zwierzchnik Kościoła Katolickiego niespodziewanie wyjechał do Warszawy na konsultacje i, otrzymując pewne zadania, wracał na Białoruś, i trafił na listę niewpuszczanych, wspólną dla Białorusi i Rosji. Nie tylko on, po prostu jest postacią bardziej znaną – usprawiedliwiał bezprecedensowe bezprawie białoruski dyktator, dodając, że arcybiskup rzekomo może mieć także inne obywatelstwo oprócz białoruskiego.

Łukaszenko zarzucił Zwierzchnikowi Kościoła Katolickiego na Białorusi także mieszanie się do polityki oraz to, że hierarcha daje zły przykład swoim współwyznawcom w wierze.

Przypomnijmy, że 31 sierpnia Metropolita Tadeusz Kondrusiewicz nie został wpuszczony na Białoruś przez białoruskich pograniczników bez podania przyczyny. Wracał z Polski, w której przebywał służbowo.

Znadniemna.pl na podstawie Svaboda.org

1 odpowiedź Łukaszenko: Nie wpuściliśmy Kondrusiewicza, bo wracał z instrukcjami z Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *