Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Gramatyka, krok po kroku” w Mińsku

Szkolenie dla nauczycieli języka polskiego zorganizowały w stolicy Białorusi oraz Szkoła Języków Obcych Glossa z Krakowa.

Kurs_Minsk_01

Zajęcia odbyły się w dziedzinie gramatyki polskiej z wykorzystaniem metodyki „Gramatyka, krok po kroku”, będącej częścią projektu wydawniczego „Polski, krok po kroku”, realizowanego przez wykładowców z Glossy.

Kurs_Minsk

W szkoleniu, które obecnością i słowem powitalnym zaszczyciła dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Urszula Doroszewska, udział wzięli nauczyciele języka polskiego z różnych miast Białorusi, także nauczycielki ze Społecznej Szkoły Języka Polskiego, działającej przy stołecznym oddziale Związku Polaków na Białorusi.

Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonych wykładowców i polonistów – Iwonę Stempek i jej małżonka – nauczyciele z Białorusi nie tylko poznali nowatorskie metody wykładania języka polskiego. Mieli też okazję poczuć się studentami podstawowego poziomu nauczania i odczuć efekt procesu przyswajania zagadnień gramatycznych w sposób dostępny, bezstresowy i budzący zainteresowanie.

Ludmiła Burlewicz z Mińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *