HomeSportPaweł Czeczko z Grodna pierwszym złotym medalistą Igrzysk w Toruniu!

Paweł Czeczko z Grodna pierwszym złotym medalistą Igrzysk w Toruniu!

Biegiem na 5 km zainaugurowano XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Toruń 2017. Na starcie stawiło się 43 zawodników z 12 krajów. Bezkonkurencyjny okazał się 27-letni Paweł Czeczko z Białorusi.

Paweł Czeczko (w środku) – pierwszy złoty medalista XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Toruń 2017, fot. facebook.com/irina.gluhovskaja

Paweł pochodzi z Grodna i jest zawodnikiem, występującym w barwach działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”. Bieg na 5 kilometrów  na Igrzyskach wygrał z wynikiem 16 minut 44 sekundy. Drugi na mecie był Ryszard Kagan (59 lat) z Kanady (wynik 00:19:11), a trzecie miejsce zajął 17-latek z Hiszpanii – David Andres Janeczko z wynikiem 00:19:35.

Najlepszą z pań była Renata Siliuk z Litwy (00:21:20). Drugie miejsce przypadło dziewiętnastoletniej Janie Kawulkowej z Czech (00:22:12), na trzecim zaś uplasowała się reprezentująca Francję Angelique Plywaczyk z wynikiem 00:24:28.

Dla naszego reprezentanta czas, który pokazał na Igrzyskach, nie jest rekordem. Dystans 5 kilometrów Paweł pokonywał już w tym roku za 14 minut 22 sekundy i 50 setnych sekundy. Miało to miejsce w marcu podczas biegu „Po pierwsze zdrowie” w Wasilkowie .

Gratulujemy Pawłowi Czeczko pierwszego medalu włożonego przez niego do skarbonki reprezentacji Polaków z Białorusi, którzy na tegorocznych Igrzyskach bronią tytułu najlepszej polskiej reprezentacji sportowej zza granicy!