Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Znad Niemna i Berezyny”

W każdą sobotę o godzinie 11:30 czasu białoruskiego na antenie białoruskiego Radia Racyja będzie można usłyszeć program o życiu Polaków na Białorusi – „Znad Niemna i Berezyny”.

– To program radiowy dla wszystkich Polaków mieszkających na Białorusi. Będzie można go słuchać na falach FM w Grodnie i Brześciu. Ale mamy nadzieję, że będzie chętnie słuchany przez Internet na terenie całej Białorusi, w Mińsku, w Brasławiu, nad Berezyną, i jeszcze dalej na wschód. Program ten będą przygotowywać miejscowi Polacy dla miejscowych Polaków. Bardzo się cieszę, że taka formuła będzie funkcjonować w soboty w – powiedział jeden z pomysłodawców programu – z Fundacji Wolność i Demokracja.

Ten program będzie pełnił funkcję informacyjną i edukacyjną. Autorzy będą przekazywać alternatywne informacje o życiu i pracy polskiej mniejszości.

Program będzie opowiadał o najbardziej znaczących i istotnych wydarzeniach z życia Polaków. Będzie można posłuchać ciekawych opowieści, będą wywiady i pasmo o nazwie ”Dziennik Historyczny”, w którym znany grodzieński historyk i krajoznawca Stanisław Poczobut przybliży fakty z życia wybitnych Polaków .

Program „Znad Niemna i Berezyny” będzie retransmitowany w każdą niedzielę o godzinie 20.30.

GS

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *