Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ciąg dalszy sprawy Andrzeja Poczobuta

Wczoraj został wezwany do komitetu Śledczego obwodu grodzieńskiego. Śledczy Arsenij Nikolskij przedstawił mu kolejne ekspertyzy, mające znaleźć się w akcie oskarżenia w sprawie rzekomego zniesławienia Aleksandra Łukaszenki.

Tym razem eksperci analizowali film ‚Skazany na polskość’, zrealizowany przez TVP Białystok i wyemitowany w TVP oraz telewizji Belsat. Film opowiada o sprawie karnej oraz procesie przeciwko Andrzejowi Poczobutowi z 2011 r., po którym został on skazany za zniesławienie Aleksandra Łukaszenki na trzy lata z odroczeniem na dwa lata. Analizując film eksperci po raz kolejny znaleźli w wypowiedziach Andrzeja Poczobuta elementy zniesławienia prezydenta oraz dyskredytacji Republiki Białoruś.

– Ekspertyzy były robione na podstawie tłumaczenia filmu z polskiego na język rosyjski. Tłumaczenie, co oczywiście nie było żadnym zaskoczeniem, było niskiej jakości. Śledczy poinformował mnie również, że w mojej sprawie ma zostać utworzona grupa śledcza – powiedział Andrzej Poczobut.

Według Andrzeja Poczobuta na podstawie ekspertyz zarzuty przeciw niemu mogą zostać poszerzone o dyskredytację państwa białoruskiego, może też wzrosnąć liczba osób, którym zostaną postawione zarzuty, gdyż teoretycznie członkowie ekipy telewizyjnej kręcącej film o nim mogą również zostać uznani za współsprawców.

Igor BANCER

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *