Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powrót Piotra Januszkiewicza

W dniu 19 kwietnia w grodzieńskiej Galerii Tyzenhauza odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich autorstwa jednego z najbardziej znanych grodzieńskich malarzy Piotra Januszkiewicza.

Podczas otwarcia wystawy

Podczas otwarcia wystawy

Jest to już szósta indywidualna wystawa prac tego wspaniałego plastyka. Obecna prezentacja dzieł malarza nosi tytuł „Powrót”. I jest to nie tylko powrót wspaniałych prac plastyka przed oczy wielbicieli malarstwa w Grodnie, ale też swoisty powrót do stylistyki dzieł wybitnych malarzy przeszłości. Ponieważ w niektórych pracach artysty można odnaleźć skojarzenia z freskami antycznych lub bizantyjskich malarzy, a w innych dopatrzeć się podobieństw z dziełami Rembrandta.

Licznie zgromadzeni na otwarciu wystawy koledzy artysty, grodzieńscy malarze i znawcy sztuki, a wśrod nich także prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy , powiedzieli dużo ciepłych słów uznania pod adresem jednego z najbardziej znanych twórców grodzieńskich.

Obrazy Piotra Januszkiewicza

Obrazy Piotra Januszkiewicza

Twórczość Piotra Januszkiewicza jest rozpoznawalna, posiada swój indywidualny charakter. Zaś obrazy prezentowane na tej wystawie to prawdziwe perły, które mogą nie tylko cieszyć oko wytrawnego wielbiciela sztuki, ale także stać się niezłą inwestycją.

IE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *