HomeSport„Sokół” Grodno zwycięzcą YOUNG FOOTBALL CUP 2015!

„Sokół” Grodno zwycięzcą YOUNG FOOTBALL CUP 2015!

Polacy z Grodna okazali się najlepsi w międzynarodowym turnieju w piłce nożnej halowej YOUNG FOOTBALL CUP 2015, który odbył się w dniach 26 – 30 października w Pułtusku. Królem strzelców turnieju został Ilia Zimin z Grodna, a najlepszym bramkarzem – Przemysław Kaczorek z Pułtuska.

Sokol_Grodno_pilkarze

Zwycięzcy YOUNG FOOTBALL CUP 2015 – drużyna „Sokół” Grodno, fot.: Andrzej Łach/Kurierpultuski.pl

Zawody odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 4 w Pułtusku – współorganizatora turnieju obok Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Burmistrza Pułtuska.

Celem zawodów, poza wyłonieniem wśród biorących w nich udział drużyn najlepszej ekipy piłkarskiej i najlepszych zawodników, była integracja fascynującej się sportem młodzieży z Pułtuska i zza wschodniej granicy Polski.

Do Pułtuska przyjechali młodzi Polacy z Białorusi – drużyna „Sokóła” Grodno i z Litwy – drużyna Rejonu Wileńskiego.

Gospodarze wystawili do zawodów aż cztery drużyny, reprezentujące miejscowe gimnazja.

Grano systemem każdy z każdym – 2×15 minut każdy mecz. Drużyny pięcioosobowe, zmiany lotne – jak w hokeju.

Mecze były niezwykle ciekawe i wyrównane. Padało wiele bramek, a zawodnicy dawali z siebie wszystko, aby przynieść wiktorię swojej drużynie i pogrążyć rywali.

Mimo licznej obecności w turnieju drużyn, składających się z młodych pułtuszczan, żaden z pułtuskich zespołów nie okazał się na boisku lepszy od gości.

W meczu, decydującym o 1 miejscu, spotkały się zatem zespoły z Grodna i Rejonu Wileńskiego. Był to finał godny Finału przez duże „F”.

Grę znakomicie zaczęli zawodnicy z Grodna, prowadzący już po kilku minutach 3:0. Zespół z Wilna okazał się jednak niesamowicie waleczny, szybko się otrząsnął i do przerwy strzelił 2 gole, sprowadzając przewagę grodnian do minimalnej. W drugiej odsłonie meczu piłkarze z Grodna już niepodzielnie panowali na boisku – strzelili cztery kolejne bramki, nie dając rywalom szansy na oddanie celnego strzału, i cieszyli się ze zwycięstwa.

Jak powiedział Znadniemna.pl trener grodzieńskiej drużyny, a zarazem wiceprezes, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” – Marek Zaniewski: „Moi podopieczni zdobywali doświadczenie, biorąc udział najczęściej w parafiadach, organizowanych przez Diecezję Grodzieńską. Jak się okazało była to dobra szkoła, aby z powodzeniem startować w zawodach międzynarodowych”.

Najlepszym bramkarzem YOUNG FOOTBALL CUP 2015 w Pułtusku wybrano Przemysława Kaczorka z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pułtusku, a najlepszym strzelcem turnieju, z 18 golami, został Polak z Grodna – Ilia Zimin.