Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej (aktualizacja)

W 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej w niedzielę 10 kwietnia o godz. 11.30 w mińskiej Archikatedrze rzymskokatolickiej odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji ofiar katastrofy i ich rodzin zorganizowana z inicjatywy Ambasady RP w Mińsku.

Ofiary katastrofy prezydenckiego TU-154, fot.:pppi.pl

Ofiary katastrofy prezydenckiego TU-154, fot.:pppi.pl

10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem rozbił się polski samolot państwowy z delegacją pod przewodnictwem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego lecącą na obchody rocznicowe Zbrodni Katyńskiej, w której zginęli polscy oficerowie zamordowani wiosną 1940 r. przez .

Wszyscy członkowie delegacji, w skład której wchodzili oprócz Prezydenta RP wraz z Małżonką przedstawiciele najwyższych władz państwowych Rzeczypospolitej Polskiej, głównych sił politycznych, władz wojskowych, duchowieństwa, Rodzin Katyńskich, organizacji społecznych oraz towarzyszących im służb państwowych i administracji, zginęli.

Liturgię odprawi w języku polskim w mińskiej Archikatedrze Najświętszej Maryi Panny przy pl. Swobody ksiądz . Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku zachęca do udziału w tym wydarzeniu, by wspólną modlitwą i refleksją oddać cześć pamięci ofiar katastrofy oraz wyrazić solidarność z ich bliskimi.

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej zostanie odprawiona 10 kwietnia także w Grodnie o godz. 12.30 w kościele pobernardyńskim.

Znadniemna.pl za minsk.msz.gov.pl

2 odpowiedzi Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej (aktualizacja)

  1. Helena Dubowska Odpowiedz

    7 kwietnia, 2016 w 11:57

    10 kwietnia 2016 r. o godz. 12.30 w Kościele Pobernardyńskim odbędzie się msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

  2. józef III Odpowiedz

    9 kwietnia, 2016 w 11:12

    Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *