Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Muzyka polskiego i europejskiego baroku zgromadziła tłumy miłośników

Koncertami muzyki barokowej z udziałem muzyków z Białorusi i Polski rozpoczął cykl spotkań muzycznych pt. „Epoki muzyki polskiej” na ziemi białoruskiej , wspierany przez polskie placówki dyplomatyczne – oraz Ambasadę RP w Mińsku.

Koncert_muzyki_barokowej

Koncert pt. „Muzyka polskiego i europejskiego baroku” w Grodnie, fot.: .msz.gov.pl

W Grodnie miłośnicy muzyki poważnej mieli okazję wysłuchać koncertu pt. „Muzyka polskiego i europejskiego baroku” 31 marca w sali multimedialnej KG RP w Grodnie. Wykonawcami utworów należących do kanonu muzyki barokowej Polski i Europy byli znani białoruscy muzykanci: Dmitry Łybin (klawesyn elektroniczny), Aleksy Frałou (fagot)oraz Sergiej Machow (flet).

Koncert_muzyki_barokowej_1

Obliczona na 150 miejsc siedzących sala multimedialna polskiej placówki konsularnej w Grodnie została wypełniona po brzegi. Na spotkanie z muzyką epoki baroku przybyli bowiem, niemal w pełnym składzie, zarówno pracownicy placówki, jak i reprezentanci polskich oraz białoruskich środowisk artystycznych i kulturalnych Grodna.

Capella_Cracoviensis_1

Orkiestra Capella Cracoviensis z Krakowa

Niespełna tydzień później 6 kwietnia i europejska muzyka barokowa brzmiała w stolicy Białorusi – Mińsku. Tym razem w wykonaniu jednej z najlepszych w Europie orkiestry Capella Cracoviensis z Krakowa. Koncert muzyków z dawnej stolicy Polski cieszył się tak dużym zainteresowaniem mińskiej publiczności, że sala koncertowa „Górne Miasto” nie potrafiła pomieścić wszystkich chętnych, a bilety na koncert zostały wyprzedane co do jednego.

Wybitny_koncertmistrz_Capella_Cracoviensis_Maciej_Czepielowski

Wybitny koncertmistrz Maciej Czepielowski

7 kwietnia Capella Cracoviensis dała też koncert w białoruskim Połocku.

Cykl „Epoki muzyki polskiej”, zainaugurowany koncertami w Grodnie, Mińsku i Połocku, będzie kontynuowany.

Anonse kolejnych koncertów będą zamieszczane na stronach internetowych polskich przedstawicielstw dyplomatycznych na Białorusi oraz Instytutu Polskiego w Mińsku.

Polina Juckiewicz z Mińska

1 odpowiedź Muzyka polskiego i europejskiego baroku zgromadziła tłumy miłośników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *