Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Mińsku zainaugurowano proces beatyfikacyjny Edwarda Woyniłłowicza

Pierwsze w historii Białorusi rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego odbyło się 10 kwietnia w Mińsku. Do grona Sług Bożych Kościoła Rzymskokatolickiego dołączy wybitny działacz społeczno-polityczny, mecenas kultury i fundator kościołów z początku XX stulecia .

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza17

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza16

Pierwszą i publiczną sesję procesu beatyfikacyjnego Edwarda Woyniłłowicza w ufundowanej przez niego świątyni – kościele pw. św. Szymona i Heleny, zwanym Czerwonym, w białoruskiej stolicy – zainaugurowała Msza święta, którą celebrował osobiście zwierzchnik Kościoła Rzymskokatolickiego na Białorusi .

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza13

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza14

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz

W wygłoszonej przez siebie homilii metropolita mińsko-mohylewski wyraził radość z powodu rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Edwarda Woyniłłowicza mianowicie na ziemi białoruskiej i wezwał do modlitwy o powodzenie całego procesu beatyfikacyjnego, „żebyśmy jak najszybciej mieli swojego niebiańskiego patrona. Żebyśmy mieli tego, który z domu Ojca Niebiańskiego będzie modlić się za nas i nam błogosławić”.

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza7

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza8

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza12

Przypominając fakty z biografii Edwarda Woyniłłowicza, w którego osobie 10 kwietnia w Watykanie uszanował i naród białoruski papież Franciszek, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz przypomniał, że Woyniłłowicz „w czasach carskiej Rosji zachował swoją chrześcijańską tożsamość i nie wyrzekł się swojej wiary”. Świadectwem tego jest między innymi ufundowany przez wybitnego mecenasa i dobroczyńcę w Mińsku, który stał się wizytówką białoruskiej stolicy.

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza10

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza11

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza15

Proboszcz Czerwonego Kościoła

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Edwarda Woyniłłowicza, o który starał się jeszcze śp. i proboszcz Czerwonego Kościoła ks. Władysław Zawalniuk wraz z wiernymi, mianowicie w Mińsku – świadczy zdaniem arcybiskupa o tym, że na Białorusi wystarczająco się wzmocnił, aby sprostać takiemu wyzwaniu, jakim jest proces beatyfikacyjny.

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza5

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza6

Dyrektor Centrum Pastoralnego przy Konferencji Biskupów Białorusi ksiądz Roman Foksiński ogłasza rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza3

Rozgłośnia porozmawiała na temat procesu beatyfikacyjnego i szans jego powodzenia z jednym z jego inicjatorów, proboszczem Czerwonego kościoła, księdzem Władysławem Zawalniukiem.

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza2

Proces_beatyfikacji_Woynollowicza1

Proces_beatyfikacji_Woynollowicz

Według proboszcza Czerwonego kościoła rozpoczęty właśnie proces beatyfikacyjny może trwać bardzo długo – 50, 100, a nawet 200 lat. Modlitwy do sługi Bożego Edwarda Woyniłłowicza powinny bowiem zaowocować cudem.

Znadniemna.pl na podstawie Catholic.by i Svaboda.org, zdjęcia Catholic.by

3 odpowiedzi W Mińsku zainaugurowano proces beatyfikacyjny Edwarda Woyniłłowicza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *