Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Już wkrótce wejdzie w życie znowelizowana Ustawa o Karcie Polaka

– Jesteśmy na ostatniej prostej – tak określił w rozmowie z „Rzeczpospolita TV” przygotowania do wejścia w życie uchwalonej przez nowelizacji Ustawy o Karcie Polaka, inicjator nowelizacji poseł . Według niego uchwali nowelizację jeszcze w kwietniu, a w maju ustawa zostanie podpisana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Dworczyk_Chrabota_w_Rzeczpospolita_TV_str

Poseł Michał Dworczyk odpowiada na pytania redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Bogusława Chraboty

Rzeczywiście, jak wynika z harmonogramu prac Senatu RP, uchwalenie nowelizacji Ustawy o Karcie Polaka powinno nastąpić podczas 16. posiedzenia wyższej izby polskiego parlamentu, które odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Komisje senackie już pracują nad treścią nowelizacji i proponują poprawki do niej, które jednak zasadniczo nie uszczuplają poszerzonych uprawnień i możliwości osiedlania się w Polsce dla posiadaczy Karty Polaka, które jednogłośnie poparli posłowie Sejmu RP.

Sprawozdawcą komisji senackich, proponujących do uchwalenia przez Senat RP zmian w Ustawie o Karcie Polaka, będzie wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą – senator PiS Artur Warzocha.

Michał Dworczyk, będący współautorem Ustawy o Karcie Polaka, zarówno uchwalonej w 2007 roku, jak i obecnie nowelizowanej, nie przewiduje problemów podczas głosowania nad nowelizacją przez senatorów. Zakłada też, iż ustawa, ułatwiająca Polakom ze Wschodu osiedlanie się w Polsce, zostanie podpisana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę już w maju.

Znadniemna.pl

1 odpowiedź Już wkrótce wejdzie w życie znowelizowana Ustawa o Karcie Polaka

  1. евгений Odpowiedz

    22 kwietnia, 2016 w 18:54

    Дужу чекаемо цих змин и ришення сейму и президента.ти хто народився и проживав на былых польских териториях як Белоруси так и Украины мають польске похрдження и родных полякив мають право на повернення и життя в Польши и уряд мае забеспечити переезд и працевлаштування надати довгострокови кредиты як зробили в Израилю тим важне це зараз на украине де е загроза життю и здоровью.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *