Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy na Kanale Augustowskim

Na koniec sezonu turystycznego postanowił zawalczyć o zagranicznych turystów. Zgodnie z dekretem Nr 318 z 23 sierpnia „w sprawie ustanowienia ruchu bezwizowego”, obcokrajowcy mogą bez wiz odwiedzać . Szkoda jednak, że tak późno…

Kanal_Augustowski_sluza

„Dokument ustanawia procedurę bezwizowego wjazdu i wyjazdu z terytorium Białorusi i czasowego pobytu w celach turystycznych na okres do pięciu dni, w specjalnym parku turystyczno – rekreacyjnym „Kanał Augustowski” i przyległych do niego obszarów” – poinformowała służba prasowa Łukaszenki.

Kanal_Augustowki_01

Zagraniczni turyści przekraczający granicę między Polską a Białorusią będą mogli wjechać bez wiz przez punkty kontrolne Lesnaja – Rudawka (rzeczne) i „” ( Białostocka), a z Litwą – przez punkty kontrolne Priwałka – Švendubrė oraz Privalka – Raigardas.

Wprowadzenia ruchu bezwizowego dla osób odwiedzających Kanał Augustowski ma zwiększyć przepływ turystów do parku, przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy miejscowej ludności, przyciągnąć inwestycje w rozwój infrastruktury parku, oraz sprzyjać organizacji dużych międzynarodowych wydarzeń o charakterze turystycznym i sportowym.

Dekret będzie obowiązywał do 31 grudnia 2017, z możliwością przedłużenia go na czas nieokreślony.

Trzydniowy ruch bezwizowy, jak pamiętamy, obowiązuje już w Puszczy Białowieskiej.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

7 odpowiedzi Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy na Kanale Augustowskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *