Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

II Przegląd Dziecięcych Kapel Szkolnych w Grodnie

Przegląd muzycznych talentów wśród szkolnej młodzieży i dzieci odbył się 29 października w Związku Polaków na Białorusi. Nagrody młodym artystom, rywalizującym w różnych kategoriach muzycznej sztuki estradowej, ufundował .

ii_przeglad_wspolne

W ramach II Przeglądu Dziecięcych Kapel Szkolnych swoje zdolności mieli okazję zaprezentować młodzi artyści, władający głosem bądź instrumentem muzycznym. Do rywalizacji przystąpiły dzieciaki z Grodna, Lidy, Wołkowyska, Mińska, Radunia i innych miejscowości.

ii_przeglad_publ

Koncert, którego poza publicznością wysłuchało jury w składzie: konsul RP (przewodnicząca), Helena Sakowicz, kierowniczka chóru „Sursum Corda” Helena Sakowicz, wiceprezes Helena Dubowska oraz grodzieński gitarzysta, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Dymitr Siomow, trwał prawie dwie godziny.

ii_przeglad_jury

Jury: Helena Dubowska, Helena Sakowicz, Violetta Sobierańska i Dymitr Siomow

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury udało się na naradę, aby rozdzielić przygotowaną pulę nagród i wyróżnień.

ii_przeglad_jury1

Przemawia przewodnicząca jury Violetta Sobierańska, konsul RP w Grodnie

Miejsca od trzeciego do pierwszego zostały przyznane w trzech kategoriach artystycznych:

Zespoły wokalne:

I miejsce – Zespół „Wesoła Gromadka” z Grodna;

ii_przeglad_wesola_gromadka1

ii_przeglad_wesola_gromadka

ii_przeglad_wreczenie1

II miejsce – Zespół „Misericordia” z Lidy;

ii_przeglad_miz

III miejsce – Duet Dominika i Aleksander Bartoszewicz z Radunia.

ii_przeglad_aleksander_dominika_bartoszewicz

Dominika i Aleksander Bartoszewicz

Soliści wokalni:

I miejsce – Emilia Porzecka z Grodna;

ii_przeglad_emilia_porzecka

Emilia Porzecka

II miejsce – ex aequo Paulina Filipowicz z Grodna i Grażyna Dmuchowska z Wołkowyska;

ii_przeglad_paulina_filipowicz

Paulina Filipowicz

ii_przeglad_grazyna_dmuchowska

Grażyna Dmuchowska

III miejsce – Aleksy Żukowski z Mińska.

ii_przeglad_aleksy_zukowski

Aleksy Żukowski

Zespoły instrumentalne:

I miejsce – Zespół „Smyk Cud” z Grodna;

ii_przeglad_smyk_cud

ii_przeglad_smyk_cud2

ii_przeglad_smyk_cud1

ii_przeglad_wreczenie3

II miejsce – Zespół rodzinny „Czywiel” z Radunia;

ii_przeglad_czywiel

ii_przeglad_czywiel1

III miejsce – Kapela „Podwórko” z Lidy.

ii_przeglad_podworko

ii_przeglad_podworko1

Wyróżnienie indywidualne za talent w graniu na trąbce otrzymał dodatkowo Aleksander Bartoszewicz z Radunia.

ii_przeglad_aleksander_bartoszewicz

Gra Aleksander Bartoszewicz

Jak podkreśliła przewodnicząca jury, konsul Violetta Sobierańska, wybór laureatów, zwłaszcza podział miejsc między nimi, okazał się dla jurorów niezwykle trudny, gdyż swoimi występami dzieci udowodniły, że posiadają nie tylko talent lecz także potencjał do jego rozwoju.

ii_przeglad_violetta_sobieranska

Przemawia Violetta Sobierańska, konsul RP w Grodnie

Z ramienia Związku Polaków na Białorusi organizatorem II Przeglądu Dziecięcych Kapel Szkolnych była wieloletnia działaczka organizacji Anna Porzecka.

ii_przeglad_anna_porzecka

Przemawia Anna Porzecka

Dziękując publiczności, konkursantom i jurorom za przybycie na koncert, organizatorka wyraziła wdzięczność Konsulatowi Generalnemu RP w Grodnie za pomoc w organizacji Przeglądu, a także za ufundowanie nagród laureatom konkursu.

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *