Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Marek Zaniewski – prezesem Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” przy ZPB!

Walne zebranie Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, odbyło się 15 marca w Grodnie.

Gościem walnego zebrania PKS „Sokół” przy była prezes

Członkowie PKS „Sokół” przy ZPB dowiedzieli się na zebraniu, że założyciel klubu już nie może pełnić funkcji prezesa PKS „Sokół” przy ZPB, gdyż został wykluczony ze Związku Polaków na Białorusi „za działalność na szkodę Związku Polaków na Białorusi (między innymi zawłaszczenie mienia ZPB) i zachowanie, hańbiące dobre imię członka ZPB”.

Zasadniczym pytaniem, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy zebrania, było: Czy wobec podjętej przez M. Jaśkiewicza próby rozbicia ZPB i wykluczenia go z organizacji, sportowcy chcą prowadzić swoją działalność jako PKS „Sokół” przy ZPB, czy też w innym formacie?

Pytanie to skierowała do uczestników walnego zebrania PKS „Sokół” obecna na nim prezes ZPB Andżelika Borys. Odpowiedź zgromadzonych brzmiała: chcemy działać przy ZPB.

Uczestnicy zebrania zdecydowali, że PKS „Sokół” będzie działać przy ZPB

Ze względu na zachowanie przez PKS „Sokół” wierności ZPB, klub musiał zlikwidować sytuację bezwładzia i powołać nowe kierownictwo. Do objęcia funkcji prezesa PKS „Sokół” przy ZPB zgłoszony został wieloletni działacz klubu – wiceprezes ZPB . Jego kandydaturę poparli wszyscy obecni na zebraniu sportowcy.

Marek Zaniewski przemawia już w roli prezesa PKS „Sokół” przy ZPB

Marek Zaniewski, już jako szef PKS „Sokół”, zaproponował swoim kolegom, aby powołali trzyosobowy zarząd klubu. Na jego wniosek w skład Zarządu PKS „Sokół” przy ZPB powołano obok niego samego dwóch aktywnych działaczy klubu – Jana Zawinowskiego z Grodna oraz Jerzego Czupretę z Wołkowyska- działacza PKS „Sokół” od momentu założenia klubu.

Jednym z pierwszych zadań nowo powołanego Zarządu PKS „Sokół” przy ZPB będzie opracowanie projektu Regulaminu bądź Statutu PKS „Sokół” przy ZPB, który stanie się podstawą funkcjonowania klubu. W pierwszym półroczu zarząd i prezes będą musieli także przygotować reprezentację ZPB na XVIII Światowe Letnie Polonijne – 2017.

Przypomnijmy, że na poprzednich XVII Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych „ 2015” reprezentacja polskich sportowców z Białorusi, kierowana przez Marka Zaniewskiego, jeszcze jako wiceprezesa PKS „Sokół” przy ZPB, odniosła historyczny sukces, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Igrzysk.

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *