Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Pejzaż Polski” Franciszka Ryszarda Mazurka w Mińsku

Wernisaż wystawy malarstwa pt. „Pejzaż Polski” Franciszka Ryszarda Mazurka odbył się 23 marca w Narodowym Muzeum Sztuki w Mińsku. Wystawę do stolicy Białorusi sprowadziła . Zrobiła to w ramach obchodów 25-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Białorusią.

Afisz wystawy „Pejzaż Polski”

Na otwarciu wystawy był obecny autor wystawionych dzieł malarskich. Dla Franciszka Ryszarda Mazurka wystawa w Narodowym Muzeum Sztuki w Mińsku jest pierwszą wystawą na Białorusi. Polski pejzażysta zauważył podczas otwarcia wystawy, że za granicą stara się zawsze pokazywać pejzaż polski, gdyż w ten sposób, jak uważa, promuje swoją Ojczyznę i piękno jej krajobrazu wśród innych narodów.

Franciszek Ryszard Mazurek

W opinii otwierającego wystawę Ambasadora RP w Mińsku Konrada Pawlika polskie krajobrazy, utrwalone na obrazach Ryszarda Krzysztofa Mazurka, bardzo często przypominają leżącą na Białorusi Grodzieńszczyznę, co potwierdza, jak bliskie sobie nawet pod względem podobieństwa krajobrazów, są Polska i .

Ambasador RP na Białorusi

Wystawa „Pejzaż Polski” w Narodowym Muzeum Sztuki w Mińsku będzie otwarta dla zwiedzających do 24 kwietnia.

Franciszek Ryszard Mazurek i działacz Oddziału w Mińsku Leon Mielnicki

Autor prezentowanych na wystawie dzieł Franciszek Ryszard Mazurek (ur. 1951) jest polskim malarzem związanym z Chełmem. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Jest laureatem wielu nagród i odznaczeń. Od lat zajmuje się polskim pejzażem.

z Mińska, zdjęcia Aleksandra Wasilenki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *