Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Koncert Grodzieńskiej Orkiestry Dętej na Święto Niepodległości

Wczoraj, na tradycyjnym spotkaniu wtorkowym oddziału miejskiego Związku Polaków na Białorusi w Grodnie, w ramach obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się koncert Grodzieńskiej Orkiestry Detej pod kierownictwem Pawła Kmiecika. Orkiestrze towarzyszyła grupa wokalna z chóru „Głos znad Niemna”.

Henryk Sajkowski, prezes oddziału miejskiego ZPB w Grodnie wita zebranych

Henryk Sajkowski, prezes oddziału miejskiego w Grodnie wita zebranych

– Zebraliśmy się na tej sali, by wspólnie obchodzić Dzień Niepodległości Polski. Dla każdego narodu dobrem najwyższym jest wolność i niepodległość. A więc i Polski jest ważne dla każdego Polaka, niezależnie od tego, czy mieszka w Polsce, czy poza jej granicami – mówił, witając zebranych, Henryk Sajkowski, prezes oddziału miejskiego ZPB w Grodnie.

Wśród utworów, wykonanych przez orkiestrę znalazły się pieśni patriotyczne, między innymi: „Gaude Mater Polonia” i „Pierwsza brygada”. Nie zabrakło też wiązanki pieśni żołnierskich z lat 1917-1939.

Grodzienska_Orkiestra_Deta_02

Publiczność podziękowała za koncert owacją na stojąco.

Grodzieńska Orkiestra Dęta istnieje od roku. Duszą orkiestry jest jej kapelmistrz . Dla członków orkiestry ich zespół nie jest zwykłym zespółem muzycznym, lecz sposobem na samorealizację, relaks i przyjemność w jednym. Jak podkreśla kierownik orkiestry , jego zespół nie posiada własnych instrumentów i jest zmuszony do wypożyczania ich od innych zespołów, w związku z czym kapelmistrz szuka możliwości nabycia nawet używanego sprzętu muzycznego. Mimo trudności, związanych z wyposażeniem muzyków w instrumenty, orkiestra utrzymuje wysoki poziom. – Mam szczęście do ludzi, którzy tworzą orkiestrę. Każdy wnosi część samego siebie. Łączy nas pasja muzykowania – mówi .

Grodzieńska Orkiestra Dęta i grupa wokalna chóru "Głos znad Niemna"

Grodzieńska Orkiestra Dęta i grupa wokalna chóru „Głos znad Niemna”

Śpiewa grupa wokalna chóru

Śpiewa grupa wokalna chóru

Grodzienska_Orkiestra_Deta_07

Grodzienska_Orkiestra_Deta_08

Na zakończenie koncertu kapelmistrz Grodzieńskiej Orkiestry Dętej zapowiedział, że w najblizszym czasie jego muzycy przygotują program przedwojennego tanga polskiego.

Grodzienska_Orkiestra_Deta_06

Podczas koncertu

Podczas koncertu

Iness Todryk-Pisalnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *