Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Paweł Czeczko z Grodna pierwszym złotym medalistą Igrzysk w Toruniu!

Biegiem na 5 km zainaugurowano XVIII Światowe Letnie Polonijne 2017. Na starcie stawiło się 43 zawodników z 12 krajów. Bezkonkurencyjny okazał się 27-letni Paweł Czeczko z Białorusi.

Paweł Czeczko (w środku) – pierwszy złoty medalista XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Toruń 2017, fot. facebook.com/irina.gluhovskaja

Paweł pochodzi z Grodna i jest zawodnikiem, występującym w barwach działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”. Bieg na 5 kilometrów na Igrzyskach wygrał z wynikiem 16 minut 44 sekundy. Drugi na mecie był Ryszard Kagan (59 lat) z Kanady (wynik 00:19:11), a trzecie miejsce zajął 17-latek z Hiszpanii – David Andres Janeczko z wynikiem 00:19:35.

Najlepszą z pań była Renata Siliuk z Litwy (00:21:20). Drugie miejsce przypadło dziewiętnastoletniej Janie Kawulkowej z Czech (00:22:12), na trzecim zaś uplasowała się reprezentująca Francję Angelique Plywaczyk z wynikiem 00:24:28.

Dla naszego reprezentanta czas, który pokazał na Igrzyskach, nie jest rekordem. Dystans 5 kilometrów Paweł pokonywał już w tym roku za 14 minut 22 sekundy i 50 setnych sekundy. Miało to miejsce w marcu podczas biegu „Po pierwsze zdrowie” w Wasilkowie .

Gratulujemy Pawłowi Czeczko pierwszego medalu włożonego przez niego do skarbonki reprezentacji Polaków z Białorusi, którzy na tegorocznych Igrzyskach bronią tytułu najlepszej polskiej reprezentacji sportowej zza granicy!

Znadniemna.pl na podstawie Igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *