HomeSpołeczeństwoBiałoruś sprzedaje pałac Radziwiłłów za 10 tysięcy dolarów

Białoruś sprzedaje pałac Radziwiłłów za 10 tysięcy dolarów

Władze obwodu brzeskiego ogłosiły przetarg na dawny majątek Radziwiłłów w Połoneczce pod Baranowiczami. Cena wywoławcza to zaledwie 10 tys. dolarów, ale nabywca będzie musiał odnowić pałac.

Na sprzedaż są ruiny pałacu wraz z działką liczącą ponad 3 ha. Przetarg rozpocznie się 1 grudnia o godz. 11 czasu lokalnego – informuje Radio Swaboda.

Cenę wywoławczą, która obecnie wynosi niespełna 20 tys. rubli (ok. 10 tys. dol.) obniżono o 80 proc., ponieważ na poprzedniej aukcji nie udało się znaleźć nabywcy.

Pałac był już raz sprzedany w 2014 r., jednak kupiec nie miał środków na renowację i władze odebrały mu obiekt – przypomina Swaboda.

Pałac w Połoneczce od drugiej połowy XVIII wieku do 1939 r. należał do rodu Radziwiłłów. Po wojnie teren te znalazł się w granicach sowieckiej Białorusi, majątek przeznaczono na szkołę z internatem. Obecnie obiekt jest bardzo zniszczony i nie jest używany.

Znadniemna.pl za belsat.eu/PAP

Latest comments

  • Sądzę,że nasz Rząd powinien to wykupić i odrestaurować byłby piękny przykład jak Polacy dbają o historię no i ciekawy przyczółek Polskości na Białorusi.

    • dobry pomysł ! ale : po remoncie odebraliby ponownie, tak jak Domy Polskie ZPB

leave a comment