HomeSportKoszykarze po raz ósmy walczyli o Puchar Konsula Generalnego RP w Brześciu

Koszykarze po raz ósmy walczyli o Puchar Konsula Generalnego RP w Brześciu

VIII Turniej Koszykówki Mężczyzn o Puchar Konsula Generalnego RP w Brześciu odbył się w dniach 13-14 października w mieście nad Bugiem.

W turnieju wzięły udział drużyny: „Oldboy” Działdowo, „Białczanie” z Białej Podlaskiej, „Sokół” z Grodna, „MOSIR Basket” z Sochaczewa, Obwód Brzeski, a także drużyna „Razem” z Brześcia. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych 35+ i 50+.

W kategorii 35+: I miejsce zajęła drużyna „Białczanie” z Białej Podlaskiej, II miejsce – „MOSIR Basket” z Sochaczewa, III miejsce – „Razem” z Brześcia, IV miejsce – „Sokół” z Grodna. Królem strzelców został zawodnik drużyny „Białczanie” z Białej Podlaskiej – Marcin Wasilewski (46 zdobytych punktów).

W kategorii 50+: I miejsce – „MOSIR Basket” z Sochaczewa, II miejsce – „Oldboy” z Działdowa, III miejsce – „Razem” z Brześcia, IV miejsce – Obwód Brzeski. Królem strzelców został zawodnik drużyny „Oldboy” z Działdowa – Ryszard Dziawgo (52 zdobyte punkty).

Na zakończenie turnieju Konsul Generalny RP w Brześciu Piotr Kozakiewicz wręczył zwycięzcom puchary i medale.