Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XIII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE KRYNICA-ZDRÓJ 2018

24 października 2017r. w siedzibie Senatu RP, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski i burmistrz Krynicy Zdroju Dariusz Reśko podpisali list intencyjnydotyczący organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w 2018 r.

Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski i burmistrz Krynicy Zdroju Dariusz Reśko podpisują list intencyjny, dotyczący organizacji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych w 2018 r.

odbędą się po raz pierwszy w Krynicy Zdroju w dniach od 25 lutego do 3 marca 2018 roku.

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o prowadzonych przygotowaniach do Igrzysk w Krynicy Zdroju. Prosimy by w miejscach gdzie informujecie Państwo o tym ważnym dla Polaków i Polonii wydarzeniu (np. na portalach internetowych), podawane były dokładne informacje o nazwie, miejscu, czasie i organizatorach Igrzysk.


to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w partnerstwie z polskimi samorządami, a skierowana do sportowców polonijnych zarówno sportów letnich, jak i zimowych,. Igrzyska organizowane są na przemian co dwa lata: Światowe Letnie Igrzyska Polonijne i Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne. Partnerem Igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski (PKOL)..

I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy, odbyły się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie w 1934 roku. W czasach na pewien czas zawieszono organizację Igrzysk. W latach 90. XX wieku – prof. – pierwszy prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” powrócił do idei organizowania Światowych Igrzysk Polonijnych, których głównym patronem medialnym stała się od roku 1997 TVP Polonia.

W igrzyskach letnich bierze udział ponad 1000 sportowców polonijnych z ponad 30 krajów świata, którzy startują w ponad dwudziestu sportowych dyscyplinach olimpijskich. W igrzyskach zimowych bierze udział ponad 600 sportowców polonijnych z ponad dwudziestu krajów świata i startujących w kilkunastu olimpijskich dyscyplinach sportów zimowych.

Ostatnie XII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne odbyły się w lutym 2016 roku na Podkarpaciu, a XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne odbyły się w lipcu 2017 roku w Toruniu.

Znadniemna.pl za www.igrzyskazimowe.wspolnotapolska.org.pl

1 odpowiedź XIII ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE KRYNICA-ZDRÓJ 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *