Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Objazd miejsc pamięci narodowej na Ziemi Brzeskiej

W dniu 1 listopada – w Święto – przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Brześciu, przedstawiciele organizacji polskich działających w brzeskim okręgu konsularnym (Związku Polaków na Białorusi, , Polskiej Macierzy Szkolnej, Polskiego Towarzystwa Twórców Ludowych, Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Uścisk Dłoni”, Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca ”Karolinka”), lokalnych środowisk polskich, a także harcerze ze Społecznej Szkoły Polskiej im. R. Traugutta, wzięli udział w objeździe miejsc pamięci narodowych.

Objazd poprzedziła msza św. w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Brześciu, celebrowana przez ks. proboszcza Tadeusza Olszewskiego.

Uczestnicy objazdu zapalili znicze na grobach m.in. powstańców styczniowych, żołnierzy walczących w czasie wojny polsko-bolszewickiej oraz Polaków poległych w czasie II wojny światowej, na cmentarzach: przy ul. Puszkińskiej, na Reczycy i Garnizonowym w Brześciu (na cmentarzu na Reczycy oraz Garnizonowym w Brześciu modlitwę odmówił ks. proboszcz Jerzy Chiniewicz) oraz na cmentarzu w Ołtuszu i w Kobryniu (przy ul. Lenina oraz na ul. Pierwomajskiej). Zapalono znicze również pod pomnikiem upamiętniającym marynarzy Flotylli Pińskiej zamordowanych we wrześniu 1939 r. oraz pomnikiem upamiętniającym Romualda Traugutta w Ostrowiu.

Znadniemna.pl za brzesc.msz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *