Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Niezwykłe znalezisko w kościele w Budsławiu

W katolickim sanktuarium w Budsławiu na Białorusi odnaleziono relikwie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Zostały tam ukryte przed komunistami. Katarzyna Aleksandryjska jest świętą Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu

Wcześniej relikwie świętej Katarzyny znajdowały się w jednym z bocznych ołtarzy kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Budsławiu.

Relikwie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Fot.:

Wikariusz budsławskiej parafii, ksiądz Michał Bubien, informację o relikwiach znalazł w archiwalnych dokumentach z XVIII w. Potem rozpoczęły się ich poszukiwania. Zawiniętą w woreczek kapsułę z relikwiami odnaleziono w kościele.

25 listopada odbędzie się wniesienie relikwii do sanktuarium w Budsławiu. Katolicki portal internetowy Catholic.by poinformował, że w uroczystościach weźmie udział biskup pomocniczy diecezji mińsko-mohylewskiej Jerzy Kasabucki.

to białoruska Częstochowa. Do miejscowego kościoła 404 lata temu trafił słynący z cudów obraz Matki Bożej. Papież Klemens VIII podarował go wojewodzie mińskiemu Janowi Pacowi. Co roku latem do Budsławia przybywają liczni pielgrzymi.

Znadniemna.pl za fakty.interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *