Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Spotkanie opłatkowe w Stowarzyszeniu “Wspólnota Polska”

Delegacja na czele z prezesem Mieczysławem Jaśkiewiczem i przewodniczącą Rady Naczelnej Andżeliką Borys była obecna w miniony piątek na spotkaniu opłatkowym w siedzibie Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” w Warszawie.

Podczas spotkania opłatkowego

Podczas spotkania opłatkowego

Zgromadzonych, wśród których byli działacze z regionalnych oddziałów największej w Polsce organizacji, opiekującej się Polonią i Polakami za granicą, szefowie zagranicznych organizacji polskich i polonijnych oraz honorowi goście, przywitał wiceprezes Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski. Przeprosił za nieobecność na spotkaniu prezesa organizacji Longina Komołowskiego, który ze względów zdrowotnych nie mógł podzielić się opłatkiem ze swoimi współpracownikami i gośćmi. Obecni na spotkaniu opłatkowym poprosili gospodarza o przekazanie prezesowi Komołowskiemu serdecznych życzeń świątecznych i życzyli rychłego powrotu do zdrowia.

Spotkanie opłatkowe zaszczycił obecnością szef sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą i przyjaciel Związku Polaków na Białorusi . Witając zebranych, polityk wyraził szczególną satysfakcję z powodu tego, że na spotkaniu Polaków w Warszawie są obecni Polacy z Białorusi. Wyrazy wdzięczności za zaproszenie do udziału w spotkaniu z rodakami z tak szczególnej okazji, jaką jest Wigilia Świąt Bożego Narodzenia i to w siedzibie organizacji, będącej strategicznym partnerem ZPB, złożył w swoim wystąpieniu Mieczysław Jaśkiewicz. Za wieloletnią współpracę i wspieranie Polaków na Białorusi dziękowała zgromadzonym .

Dla delegacji ZPB spotkanie opłatkowe w siedzibie Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” było okazją nie tylko do złożenia sobie nawzajem życzeń świątecznych i noworocznych, lecz także do omówienia w kuluarach z działaczami polonijnymi kierunków współpracy w nadchodzącym roku.

a.pis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *