Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sybiracy i nauczyciele uhonorowani podczas spotkania opłatkowego w konsulacie

Sala multimedialna Konsulatu Generalnego RP w Grodnie z trudem pomieściła wszystkich, kto przyjął zaproszenie szefa placówki – konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka – i przybył 15 grudnia na spotkanie opłatkowe do konsulatu.

Konsul generalny RP w Grodnie wita zebranych

Śpiewa zespół „Lechici”

Spotkanie w tak licznym gronie Rodaków i w obecności szefa diecezji grodzieńskiej księdza biskupa Aleksandra Kaszkiewicza oraz licznie towarzyszącego mu kleru konsul generalny wykorzystał do uhonorowania środowiska Sybiraków, którego przedstawiciele zostali obdarowani świątecznymi koszykami z zestawem gastronomicznych delikatesów.

Jarosław Książek, konsul generalny RP w Grodnie

Wśród obdarowanych znalazły się m.in. prezes działającego przy Stowarzyszenia Polaków Ofiar Represji Politycznych , prezes Oddziału Stowarzyszenia Polaków Ofiar Represji Politycznych w Lidzie i inne członkowie Stowarzyszenia Polaków Ofiar Represji Politycznych przy ZPB.

Konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek wraz z małżonką Elżbietą składają życzenia Halinie Jakołcewicz, prezes Stowarzyszenia Polaków Ofiar Represji Politycznych

Prezes Oddziału Stowarzyszenia Polaków Ofiar Represji Politycznych w Lidzie Helena Giebień dziękuje konsulowi generalnemu RP w Grodnie

Przemawia , prezes Związku Polaków na Białorusi

Spotkanie opłatkowe w konsulacie stało się też okazją do uroczystego wręczenia Medalu Komisji Edukacji Narodowej dwom nauczycielkom z Polskiej Szkole w Grodnie – Annie Kusielczuk oraz Halinie Mickiewicz. Laudację na cześć wyróżnionych wygłosiła wiceprezes Społecznego Zjednoczenia „, która była inicjatorem tego, aby te właśnie nauczycielki otrzymały nagrodę, przyznawaną przez MEN RP „za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania”.

Przemawia , konsul RP w Grodnie

Przemawia Teresa Kryszyń, wiceprezes Społecznego Zjednoczenia „Polska Macierz Szkolna”

Szef placówki konsularnej Jarosław Książek dekoruje Annę Kusielczuk

Jarosław Książek, konsul generalny RP w Grodnie dekoruje Halinę Mickiewicz

Anna Kusielczuk i

Kolejnym punktem spotkania stało się złożenie przez konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka życzeń z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, a także poświęcenie opłatków przez biskupa grodzieńskiego Aleksandra Kaszkiewicza, po czym wszyscy obecni mogli przystąpić do dzielenia się opłatkiem i składania jeden drugiemu życzeń świątecznych.

Biskup grodzieński święci opłatki

Na końcu zgromadzonych czekał poczęstunek, składający się m.in. z przygotowanych na tę okazję potraw wigilijnych.

Znadniemna.pl

1 odpowiedź Sybiracy i nauczyciele uhonorowani podczas spotkania opłatkowego w konsulacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *