Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Białystok przekazał słodkie prezenty polskim dzieciom na Białorusi

We wtorek,19 grudnia, w białostockim Pałacyku Gościnnym odbyło się spotkanie prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego z prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys.

Prezydent Białegostoku i prezes podczas uroczystego przekazania darów świątecznych dla polskich dzieci na Białorusi

Prezydent przekazał na ręce pani prezes słodycze dla polskich dzieci z Białorusi. Słodkie upominki zostaną rozdane podczas spotkań świąteczno-noworocznych, organizowanych przez ZPB dla dzieci, uczących się języka polskiego.

Miasto przekazuje słodkie dary świąteczne dla polskich dzieci na Białorusi od około dziesięciu lat.

Moment przekazywania słodyczy

Nie możemy pozostać obojętni na potrzeby innych ludzi. Dzielimy się tym, co mamy z naszymi rodakami na Białorusi – powiedział podczas uroczystego przekazania darów prezydent Tadeusz Truskolaski.

Spotkanie prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i prezes Andżeliki Borys było także okazją do rozmowy o aktualnej sytuacji mieszkających na Białorusi Polaków.

W spotkaniu prezydenta Truskolaskiego i prezes Borys udział wzięła , prezes Podlaskiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” (po lewej)

W spotkaniu prezydenta Białegostoku i prezes ZPB wzięła udział także Anna Kietlińska, prezes Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – strategicznego partnera ZPB na Podlasiu.

Znadniemna.pl na podstawie www.bialystok.pl/Kamila Bogacewicz, zdjęcia Dawid Gromadzki/ UM Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *