Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Spojrzenie” Wasyla Martyńczuka w galerii „Tyzenhauz”

Wernisaż wystawy indywidualnej Wasyla Martyńczuka – jednego z najbardziej cenionych artystów, działających w Towarzystwie Plastyków Polskich przy – odbył się 20 grudnia w grodzieńskiej galerii „Tyzenhauz”.

, dyrektor galerii „Tyzenhauz” i

Pogratulować mistrzowi wystawienia najnowszego cyklu obrazów, składających się na zbiór o nazwie „Spojrzenie”, przyszli do galerii „Tyzenhauz” członkowie rodziny malarza, jego koledzy i przyjaciele z TPP przy ZPB oraz inni miłośnicy twórczości Wasyla Martyńczuka, których w Grodnie jest bardzo wielu.

, historyk sztuki

– W pracach, które zostały wystawione dzisiaj w tej galerii , jest doskonale rozpoznawalny styl Wasyla Martyńczuka – mówiła podczas wernisażu historyk sztuki Maryna Zagidulina, działająca w TPP przy ZPB. Obrazy Wasyla Martyńczuka przypominają mozaikę, z której mistrz układa kompozycje nieoczekiwane, czasem niedostrzegane przy powierzchownym zapoznaniu się z obrazem, którego zawartość ujawnia się widzowi często dopiero po dłuższym wnikliwym spojrzeniu. – Prace, które dzisiaj mamy okazję podziwiać, przypominają charakterem ich autora. Są, tak samo jak on, życzliwe, a „obcowanie” z nimi pozostawia pozytywne odczucia – mówiła Zagidulina.

, prezes Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB

Walentyna Brysacz przekazuje prezent w imieniu Towarzystwa Plastyków Polskich

, żona śp. Stanisława Kiczki, prezesa Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB składa życzenia Wasylowi Martyńczukowi

Helena Martyńczuk składa życzenia mężowi

Arsenij Martyńczuk

Córka Anna składa życzenia swojemu ojcu

O tym, że Wasyl Martyńczuk w swoich pracach wystawia na pokaz własną duszę, że jest to dusza pełna światła i ciepła mówili podczas wernisażu także inni goście wernisażu. Słowa uznania dla mistrza wygłosili m.in. Walentyna Brysacz, prezes TPP przy ZPB, Helena Kiczko, wdowa po założycielu TPP przy ZPB Stanisławie Kiczce, , wiceprezes ZPB ds. Kultury, która poinformowała zgromadzonych, że podczas niedawnej wizyty delegacji ZPB w Pałacu Prezydenckim w Warszawie portret Marszałka Józefa Piłsudskiego autorstwa Wasyla Martyńczuka został złożony w darze od ZPB na ręce Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Kapelan ZPB i prezes ZPB wręczają portret Marszałka Józefa Piłsudskiego pędzla Wasyla Martyńczuka

Pierwsza Dama RP i sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski

Na wernisażu wystawy Wasyla Martyńczuka przemówiły także córka i małżonka malarza oraz inni goście, wśród których zauważono konsul RP w Grodnie Izabelę Rybak.

Wasyl Martyńczuk rozmawia z konsul RP w Grodnie Izabelą Rybak

Gra Włodzimierz Zacharow

Wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk, Wasyl Martyńczuk i wiceprezes ZPB , redaktor naczelna „Magazynu Polskiego”

Wystawa pt. „Spojrzenie” Wasyla Martyńczuka będzie dostępna do oglądania w galerii „Tyzenhauz” do 7 stycznia przyszłego roku.

Znadniemna.pl

1 odpowiedź „Spojrzenie” Wasyla Martyńczuka w galerii „Tyzenhauz”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *