Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kierownictwo ZPB u Polaków w Nowogródku

Spotkanie świąteczno-noworoczne oddziału Związku Polaków na Białorusi w Nowogródku z udziałem prezesa Mieczysława Jaśkiewicza i przewodniczącej Rady Naczelnej organizacji Andżeliki Borys odbyło się w sobotę 28 grudnia w mieszkaniu prywatnym prezes nowogródzkiego oddziału Marii Łukoszko.

W centrum prezes nowogródzkiego oddziału ZPB Maria Łukoszko

W centrum prezes nowogródzkiego oddziału ZPB

Na spotkanie z kierownictwem ZPB przybyło kilkunastu miejscowych działaczy organizacji. W ciepłej rodzinnej atmosferze i opowiedzieli nowogródzkim Polakom o planach działalności ZPB na przyszły 2014 rok. Gospodarze spotkania opowiedzieli o swoich potrzebach. Pytani o miejsce spotkań Polaków w Nowogródku, nowogródczanie przyznali, że oprócz mieszkań prywatnych, regularnie spotykają się tylko w kościele.

Nowogrodek

Zdjęcie pamiątkowe działaczy nowogródzkiego oddziału ZPB z kierownictwem organizacji

W budynku, który miał być w Nowogródku Domem Polskim, mieści się bowiem sklep „Miedok”, będący podobno związany z biznesem Jadwigi Łysej, prezes oddziału, podległego marionetkowemu kierownictwu ZPB.

a.pis.

4 odpowiedzi Kierownictwo ZPB u Polaków w Nowogródku

 1. janusz Odpowiedz

  24 lutego, 2016 w 13:21

  Witam. Byłem parę tygodni temu w Nowogródku odszukać groby moich przodków na starym cmentarzu, to co zobaczyłem to nie mieściło się w głowie. W tym stanie rzeczy nie odnalazłem grobu mojego dziadka Konstantego Bryczkowskiego zmarłego w 1929r,Ale odnalazłem cudem ocalały grób Waleriana i Celiny Jabłonowski-Snadzki, ich córka Stanisława Jabłonowski-Snadzki była moją babcią. Była mamą mojego ojca który urodził się w 1913r, prawdopodobnie w majątku czy też wsi Ignacynowo. Może ktoś coś wie o losach mojej rodziny, byłbym ogromnie wdzięczny za jaką kowiek informację. Z poważaniem Janusz Bryczkowski.

  • Jan Antosiewicz Odpowiedz

   4 września, 2016 w 18:20

   Dzien Dobry Panu,

   moja prababcia tez nazywala sie Stanislawa Jablonowska-Snadzka, ale nie byla corka Waleriana i Celiny. Natomiast Jablonowskich-Snadzkich bylo na tyle niewielu, ze Walerian i moj pradziadek Jozef Jablonowski-Sandzki, maz „mojej” Stanislawy, musieli byc blisko spokrewnieni.

   Uprzejmie prosze o kontakt.

 2. janusz Odpowiedz

  8 lutego, 2017 w 18:46

  Witam serdecznie. Odzywam się z tak znacznym opóźnieniem, aż mi wstyd za co bardzo przepraszam. Proszę zatem o telefon, a niezwłocznie zadzwonię, co stworzy asumpt do naszego bliższego poznania. Z poważaniem Janusz Bryczkowski.

  • Jan Antosiewicz Odpowiedz

   24 lutego, 2017 w 23:44

   Dobry Wieczór,

   odpowiadam też z opóźnieniem, gdyż rzadko zaglądam na tę stronę. Mój telefon: 502443703.

   Pozdrawiam,
   Jan Antosiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *