Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pospieszalscy znowu jadą z kolędami do Grodna!

Rodzina Pospieszalskich – jedna z najbardziej znanych w Polsce rodzin muzykujących – zagra 12 stycznia wielki koncert kolęd i pastorałek w kościele pw. Najświętszego Odkupiciela na grodzieńskiej Dziewiatówce.

Podczas grodzieńskiego koncertu w styczniu 2016 roku

już drugi raz włączają w swoją kolędniczą trasę koncertową. Po raz pierwszy kolędowali w grodzie nad Niemnem w styczniu 2016 roku. Wówczas ich koncert stał się jednym z najbardziej zauważalnych zimowych wydarzeń artystycznych w Grodnie. Grodnianie usłyszeli powszechnie i mniej znane i pastorałki w zaskakujących czasem, ale zawsze przepięknych autorskich aranżacjach członków rodziny Pospieszalskich.

Pomysłodawcą i kierownikiem rodzinnego kolędowania Pospieszalskich jest znany polski muzyk, aranżer i kompozytor, dziennikarz i publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych – Jan Pospieszalski. Dwa lata temu opowiedział on nam o początkach rodzinnego kolędowania Pospieszalskich i o tym, co jego oraz członków jego rodziny przekonało do przyjeżdżania z kolędami na Białoruś.

Już 12 stycznia każdy grodnianin będzie mógł wyrobić własne zdanie o unikalnej inicjatywie artystyczno-religijnej, jaką jest kolędowanie rodziny Pospieszalskich. Wystarczy tego dnia przyjść o godz. 20.00 do kościoła pw. Najświętszego Odkupiciela na grodzieńskiej Dziewiatówce, aby delektować się przepięknym graniem i śpiewaniem polskich kolęd.

Znadniemna.pl na podstawie grodnensis.by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *