Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

MSZ RP: Ambasador RP na Białorusi kończy swoją misję na własny wniosek

Jest oficjalne potwierdzenie zakończenia pełnienia funkcji Ambasadora RP na Białorusi przez Konrada Pawlika z końcem stycznia br. Wczoraj za portalem podaliśmy, że został odwołany prezez nowego szefa Jacka Czaputowicza. Okazało się jednak, że ambasador Pawlik kończy pracę na Białorusi na własne życzenie, a jego dymisja została przyjęta jeszcze przez byłego szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego.

Poinformował o tym Polską Agencję Prasową szef biura prasowego MSZ Artur Lompart.

Ambasador RP na Białorusi przemawia na wyjazdowym posiedzeniu Rady Naczelnej w Białymstoku w czerwcu 2016 roku

– Decyzję o zakończeniu misji polskiego dyplomaty z dniem 31 stycznia br. podjął w grudniu 2017 r. minister ; zrobił to na wniosek samego Konrada Pawlika – powiedział PAP Lompart. Jak zaznaczył, zarówno wniosek ten, jak i decyzja ówczesnego ministra „nie miały związku z aspektami politycznymi”.

Szef biura prasowego MSZ zapewnił jednocześnie, że priorytetem polskiej dyplomacji „było i pozostaje” zapewnienie poszanowania praw polskiej mniejszości na Białorusi, w tym dostępu do kultury i edukacji w języku narodowym, a także legalizacja wszystkich organizacji polskiej mniejszości narodowej.

 Znadniemna.pl za dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *