Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Spotkania ze Świętym Mikołajem dzieci, uczących się języka polskiego

Ponad dwieście dzieci, uczących się języka polskiego w szkołach Grodna i rejonu grodzieńskiego przybyło w niedzielę, 22 stycznia, do Grodna na noworoczne spotkanie ze Świętym Mikołajem, zorganizowane przez .

Związek Polaków na Białorusi na spotkaniu ze Świętym Mikołajem reprezentowała osobiście prezes . Uroczystość zaszczycili obecnością także reprezentacja Konsulatu Generalnego RP w Grodnie w osobach konsulów: Anny Walczak oraz Leszka Wanata.

Przemawia konsul RP w Grodnie

Czekając na pojawienie się Świętego Mikołaja dzieci zaprezentowały zgromadzonym na uroczystości gościom, rodzicom i pedagogom program artystyczny, na który złożyło się śpiewanie polskich piosenek i recytowanie polskich wierszy o tematyce zimowej, noworocznej i bożonarodzeniowej.

Przemawia prowadząca Swietłana Timoszko, nauczycielka języka polskiego

Ogółem w koncercie wystąpiły dzieci z kilkunastu grodzieńskich i podgrodzieńskich szkół państwowych, w których istnieje nauczanie języka polskiego.

Apogeum uroczystości stało się wołanie Świętego Mikołaja, który, skarżąc się na zaśnieżone drogi, przybył do polskich dzieci Grodna i okolic ze słodkimi prezentami.

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys

Jak ujawniła w rozmowie z nami w kuluarach spotkania prezes ZPB Andżelika Borys Świętemu Mikołajowi w zgromadzeniu słodyczy w ilości, wystarczającej do rozdania wszystkim przybyłym na spotkanie dzieciom, pomogli liczni partnerzy ZPB w Polsce, a mianowicie: prezydent Białegostoku , Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła oraz , pierwszy Przewodniczący MKZ NSZZ Solidarność w Opolu.

Anna Walczak, konsul RP w Grodnie

, dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie

Po zakończeniu spotkania dla dzieci, uczących się języka polskiego w szkołach Grodna i okolic, salę aktową ZPB wypełnili, oczekujący na Świętego Mikołaja uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie. Powitani przez dyrektor szkoły Anżelikę Orechwo, prezes ZPB Andżelikę Borys oraz przez panią konsul Annę Walczak, uczniowie szkoły zaprezentowali swoje zdolności artystyczne, śpiewając polskie kolędy, świąteczne piosenki oraz recytując poezję o Bożym Narodzeniu, zimie i Nowym Roku.

serdecznie dziękuje przedstawicielom władz Opola i Białegostoku za ufundowanie prezentów, które mógł rozdać dzieciom, uczącym się języka polskiego w Grodnie i okolicy.

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *