Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tadeusz Gawin zaprezentuje w Grodnie swoją najnowszą książkę

Już za tydzień, 16 stycznia, w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie odbędzie się prezentacja najnowszej książki honorowego prezesa Tadeusza Gawina pt. „O bycie Polakiem. Polacy w Białoruskiej Socjalistycznej Republice Sowieckiej 1944-1991”.

Najnowsza książka Tadeusza Gawina ujawnia dotąd niepublikowane informacje o życiu Polaków w Związku Sowieckim po zakończeniu drugiej wojny światowej. Autor pracował nad książką, badając w archiwach białoruskich i rosyjskich między innymi dokumenty Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego oraz korespondencję dyplomatyczną między ZSRR, a PRL w zakresie stosunku władz radzieckich do polskiej mniejszości.

Podczas prezentacji, na którą autor książki zaprasza działaczy Związku Polaków na Białorusi i przedstawicieli białoruskiego środowiska demokratycznego Grodna, Tadeusz Gawin ma zamiar ujawnić kulisy pracy nad książką oraz uzupełnić zawartą w niej wiedzę opowieścią o własnych doświadczeniach, związanych z odradzaniem ruchu polskiego w BSRR w ostatnich latach istnienia imperium komunistycznego.

Praca „O bycie Polakiem. Polacy w Białoruskiej Socjalistycznej Republice Sowieckiej 1944-1991” to już szósta książka Tadeusza Gawina na temat mniejszości polskiej na Białorusi. Pierwszą pt. „Ojcowizna” założyciel i pierwszy prezes ZPB wydał 21 lat temu.

a.pis.

1 odpowiedź Tadeusz Gawin zaprezentuje w Grodnie swoją najnowszą książkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *