Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

W dniu 27 stycznia w Sycowie odbył się XV Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie.

Uczestnicy koncertu na scenie. Po środku (w biało-niebieskich strojach) – przedstawiciele działającego przy ZPB zespołu z Mołodeczna „Białe Skrzydła” (kierownik zespołu stoi w kapeluszu)

W imprezie tej, organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Syców Sławomira Kapicę oraz Konsula Generalnego RP w Irkucku Krzysztofa Świderka, wzięli udział przedstawiciele środowisk polskich z Ukrainy, Białorusi i z Syberii. Obecny był biskup diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski, a także przedstawiciele innych diecezji, w tym największej w świecie diecezji irkuckiej (obejmującej obszar 10 mln km2). Władze państwowe i samorządowe reprezentowali: minister Beata Kempa, odpowiadająca w Radzie Ministrów za organizację pomocy humanitarnej, minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal, burmistrzowie i wójtowie gmin w powiecie oleśnickim i milickim. Obecni byli przedstawiciele Kościoła Katolickiego oraz Ewangelicko-Augsburskiego.

„Białe Skrzydła” przybyły do Sycowa z białoruskim „czarnym” chlebem

„Białe Skrzydła” częstują gości koncertu białoruskim chlebem

W trakcie imprezy nastąpiła oficjalna inauguracja kolejnej edycji corocznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Całe wydarzenie uświetniły występy artystów. Z Białorusi i z Ukrainy były to zespoły: „Białe Skrzydła” (kier. Wiktor Baranowicz, prezes Oddziału ZPB w Mołodecznie – red.), „Aksamitki” i „Rezonans”. Główną część programu stanowił 2-godzinny występ zespołu „Mazowsze”, który w ten sposób już po raz drugi włączył się w akcję niesienia pomocy rodakom na Wschodzie. W trakcie imprezy gromadzone były środki na pomoc dla Polaków na Kresach.

Znadniemna.pl na podstawie kuratorium.wroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *