Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uroczystość z okazji 250. rocznicy zawiązania Konfederacji Barskiej

W dniu 6 marca w Społecznej Szkole Polskiej im. T. Rejtana w Baranowiczach odbyła się uroczystość upamiętniająca 250. rocznicę zawiązania Konfederacji Barskiej.

Przy kamieniu upamiętniającym konfederatów w miejscowości Stołowicze

Przy kamieniu w Stołowiczach przemawia , konsul generalny RP w Brześciu

W programie przygotowanym przez uczniów szkoły zostały przedstawione podstawowe fakty i historia przebiegu Konfederacji Barskiej odzwierciedlające jej miejsce w łańcuchu powstań narodowych. Przekazywane informacje przeplatane były patriotycznymi pieśniami odwołującymi się do faktów historycznych.

Chór „Słoneczko”, składający się z uczniów Społecznej Szkoły Polskiej im. T. Rejtana w Baranowiczach

Konsul Generalny RP w Brześciu Piotr Kozakiewicz przedstawił zmieniające się w czasie oceny dotyczące znaczenia Konfederacji Barskiej dla ruchu narodowo-wyzwoleńczego i pierwszego najdłuższego powstania w historii Polski.

Goście uroczystości w Społecznej Szkole Polskiej im. T. Rejtana w Baranowiczach

Uroczystość została poprzedzona złożeniem wiązanki kwiatów przez przedstawicieli Konsulatu Generalnego RP w Brześciu w miejscu zwycięskiej bitwy, przeprowadzonej przez konfederatów barskich pod dowództwem hetmana wielkiego litewskiego Michała Kazimierza Ogińskiego z pułkiem wojsk rosyjskich pod dowództwem płk. Albiczewa w Bezdzieżu – kapliczka wzniesiona pod koniec XVIII wieku, która przetrwała do dnia dzisiejszego.

Przy złożeniu wiązanki kwiatów w Stołowiczach, położonych nieopodal Baranowicz, przy kamieniu upamiętniającym konfederatów barskich, gdzie miała miejsce ostatnia bitwa oddziału konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi generała Aleksandra Suworowa, towarzyszyli przedstawiciele miejscowych organizacji polskich, uczniowie Społecznej Szkoły Polskiej im. T. Rejtana oraz proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Baranowiczach.

Znadniemna.pl za brzesc.msz.gov.pl

2 odpowiedzi Uroczystość z okazji 250. rocznicy zawiązania Konfederacji Barskiej

 1. Shohyo63 Odpowiedz

  6 sierpnia, 2018 w 19:24

  Mam nadzieję, że moi przedmówcy mają rację, bo mam zamiar zastosować się do kilku powyższych sugestii. Niezmiernie ciekawa jestem efektów.

  http://dajeszojciec.pl/

 2. Izydor7646 Odpowiedz

  27 sierpnia, 2018 w 14:02

  U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza.

  https://www.automatykahotelowa.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *