Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

W Grodnie poświęcono Centrum Informacyjno-Turystyczne Diecezji Grodnieńskiej

Poświęcenia Centrum Informacyjno-Turystycznego Diecezji Grodzieńskiej, które będzie się mieściło w dawnym Klasztorze Sióstr Brygidek przy ulicy Karola Marksa w Grodnie, dokonał 14 kwietnia biskup grodzieński .

Ks. zanurza kropidło do kociołka z wodą święconą, trzymanego przez wicekanclerza kurii grodzieńskiej ks. Antoniego Gremzę

Uroczystość odbyła się w obecności przybyłej z Polski delegacji Stowarzyszenia „Rubież”, finansującego inwestycję, posła na Mieczysława Baszko, będącego współzałożycielem „Rubieży” i wspomagającego zbieranie środków na odbudowę dawnego klasztoru Sióstr Brygidek w Grodnie, a także przewodniczącego Grodzieńskiego Miejskiego Komitetu Wykonawczego Mieczysława Goja oraz reprezentacji Konsulatu Generalnego RP w Grodnie na czele z konsulem generalnym Jarosławem Książkiem.

Po zakończeniu inwestycji, mającej na celu odbudowę zespołu architektonicznego klasztoru Sióstr Brygidek i otwarciu w nim Centrum Informacyjno-Turystycznego Diecezji Grodzieńskiej, ośrodek ten powinien przyczynić się do popularyzacji potencjału turystycznego Grodna i Grodzieńszczyzny wśród turystów i pielgrzymów, przybywających do miasta nad Niemnem, zarówno z innych miast Białorusi, jak i zza granicy – przede wszystkim z Polski.

Gości uroczystości wita biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz

Przemawia poseł na Sejm RP

Przewodniczący Grodzieńskiego Miejskiego Komitetu Wykonawczego i ks. biskup Aleksander Kaszkiewicz oglądają odremontowane pomieszczenia przyszłego centrum Informacyjno-Turystycznego Diecezji Grodzieńskiej

Jak powiedział w rozmowie z portalem poseł Mieczysław Baszko: – Na bazie powstającego ośrodka będą funkcjonowały m.in. Dom Miłosierdzia, Dom Pielgrzyma z pokojami gościnnymi i stołówką, a także Muzeum Diecezjalne. Według naszego rozmówcy inwestycja jest realizowana ze środków przekazywanych Stowarzyszeniu „Rubież” przez polskich przedsiębiorców i osoby prywatne. – Pomysł sfinansopwania odbudowy dawnego klasztoru Sióstr Brygidek w Grodnie zrodził się po tym, jak udało nam się we współpracy z Diecezją Grodzieńską odbudować i oddać do użytku, dawny klasztor podominikański w Nowogródku, który jest wykorzystywany w podobnych celach – zaznaczył poseł Baszko.

Znadniemna.pl

2 odpowiedzi W Grodnie poświęcono Centrum Informacyjno-Turystyczne Diecezji Grodnieńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *