Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ambasada RP wsparła budowę ścieżki rowerowej w Lidzie

W Lidzie rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej o długości 10 km dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, realizowanej w ramach wspólnego projektu polskiego i przedstawicielstwa ONZ w Republice Białorusi.

W inauguracji budowy sfinansowanej z polskich środków ścieżki 23 kwietnia wziął udział chargé d’affaires Ambasady RP w Mińsku , zastępca szefa przedstawicielstwa UNDP w Mińsku Zachary Taylor oraz przedstawiciele lokalnych władz. – Cieszymy się, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom w Lidzie za środki polskiego rządu zostanie zbudowana nowoczesna ścieżka rowerowa o długości 10km dostępna również dla osób niepełnosprawnych, korzystających z wózków inwalidzkich – powiedział .

RP przeznaczyło na realizację projektu 236 tys. USD. Umowę w tej sprawie podpisali w październiku 2017 roku w Warszawie wiceminister spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Joanna Wronecka i szef przedstawicielstwa UNDP w Mińsku Sanaka Samarasinha.

– Jestem przekonany, że nasze wspólne działania wpłyną nie tylko na promocję zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Lidy, ale również na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu i tym samym jego dalszy rozwój ekonomiczny – dodał Michał Chabros. Podkreślił, że to miejsce dla Polski szczególne, styk wspólnego polsko-białoruskiego dziedzictwa kulturowego, miejsce zamieszkałe licznie przez Polaków oraz chętnie wybierana lokalizacja polskich inwestycji.

Projekt ścieżki rowerowej w Lidzie jest jednym z elementów programu Polskiej Współpracy Rozwojowej realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasadę RP w Mińsku, którego jest priorytetowym beneficjentem. Przez ostatnie 10 lat w ramach tzw. Małych Grantów zrealizowano projekty na terytorium całej Białorusi na kwotę niemal miliona euro.

Znadniemna.pl za minsk.msz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *