Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ZPB zaprasza na obchody świąt majowych!

Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi serdecznie zaprasza wszystkich Polaków Grodna i okolic na wspólne świętowanie świąt majowych – 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej w historii świata Ustawy Zasadniczej, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Centralne obchody Święta Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą w Grodnie w 2017 roku. Tańczy zespół „Białe Skrzydła” z Mołodeczna

W dniu 3 maja Grodna pomodlą się za Ojczyznę i w intencji twórców Konstytucji 3 Maja na zamówionej przez Mszy świętej w Kościele Pobernardyńskim (Kościół Znalezienia Krzyża Świętego przy ul. Komuny Paryskiej, 1-3). Początek nabożeństwa – godz. 19.00.

Trzy dni później, w niedzielę 6 maja, w sali nr 100 przy ul. Budionnego 48a odbędą się centralne, organizowane przez ZPB we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Grodnie, uroczystości z okazji świąt majowych – Konstytucji 3 Maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Program obchodów przewiduje koncert zespołów artystycznych, działających przy ZPB, które przyjadą do Grodna z całej Białorusi. Oczekuje się, że uroczystości zaszczycą swoją obecnością wysocy goście, m.in. z Senatu RP, a także z organizacji partnerskich ZPB w Polsce.

Rozpoczęcie centralnych obchodów ZPB z okazji 227. rocznicy Konstytucji 3 maja, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest planowane na godzinę 11.00.

serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania wszystkich Polaków Grodna i okolic!

Znadniemna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *