Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rosja publikuje dokumenty. Nie było ataku Rosji na Polskę 17 Września 1939 roku?

opublikowała kolejne dokumenty wybielające udział Związku Radzieckiego w II wojnie światowej. Ministerstwo obrony zamieściło w internecie odtajnioną dokumentację z pierwszego okresu po napaści hitlerowskich Niemiec na . W publikacji tej, podobnie jak we wcześniejszych, nie ma informacji o napaści Armii Czerwonej na Polskę ani współpracy Moskwy z Berlinem.

Rosjanie wybielają swój udział w II wojnie światowej. Fot.: PAP/Reprodukcja

Wśród opublikowanych dokumentów znalazły się rozkazy radzieckiego dowództwa, wojenne dyrektywy, listy pochwalne i niemiecka mapa z planem napaści na . Rosyjskie władze przy każdej okazji podkreślają bohaterstwo radzieckich żołnierzy odpierających ataki hitlerowskiej armii i późniejszy marsz na Berlin, ale nie wspominają o działaniach w latach 1939-1941, kiedy zajęła Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Historyk stowarzyszenia „Memoriał” Nikita Pietrow w jednym z wywiadów dla Polskiego Radia zwracał uwagę na zakłamywanie historii przez Kreml. – To przedziwna sytuacja, gdy w naszym kraju jest własne widzenie historii, a cały świat ocenia poszczególne wydarzenia zupełnie inaczej. Jakoś nikogo to nie zawstydza i rzeczywiście można odnieść wrażenie, że państwowa polityka Rosji operuje fałszywymi faktami – podkreślił rosyjski historyk.

wielokrotnie prezentowała wydarzenia z okresu II wojny światowej tak, aby pokazać ZSRR w jak najlepszym świetle.

Znadniemna.pl za IAR

2 odpowiedzi Rosja publikuje dokumenty. Nie było ataku Rosji na Polskę 17 Września 1939 roku?

  1. Grażyna Lisicka Odpowiedz

    22 czerwca, 2018 w 13:24

    Pan Nikita Pietrow jest szlachetnym i prawym człowiekiem. Ocenia rzeczy w prawdzie. Obawiam się, że świat wcale nie idzie za jego przykładem, ale trwa w kłamstwie, podobnie jak sowieci i ich kontynuatorzy. Dla wielu, którzy nie chcą tracić czasu na prawość i szlachetność, taka narracja jest wygodna, bo nie muszą ani potępić zbrodniarzy, ani przyznać się do swego cichego przyzwolenie na zbrodnię.

  2. Zbigniew Odpowiedz

    3 lipca, 2018 w 11:01

    Zakłamywanie historii ze strony Rosji – to już nikogo nie dziwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *