Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ks. Ryszard Umański nie wpuszczony na obchody 30-lecia ZPB

Władze Białorusi nie tylko pozbawiły mieszkających w kraju Polaków i grodnian grodzieńskiego koncertu legendarnego polskiego zespołu rockowego „Lady Pank”, którego, zaplanowany na 28 lipca, występ w grodzie nad Niemnem miał być elementem uroczystości z okazji 30-lecia Związku Polaków na Białorusi. Władze próbują też zepsuć uroczystości rocznicowe , nie wpuszczając na nie gości z Polski.

Jednym z gości uroczystości rocznicowych, organizowanych 28 lipca przez ZPB w Grodnie, miał być wieloletni przyjaciel Związku Polaków na Białorusi – ksiądz Ryszard Umański, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie i kapelan NSZZ „Solidarność” w Częstochowie.

Do Grodna wybierał się, korzystając z obowiązującego na terenie miasta i okolic ruchu bezwizowego. Na granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze białoruskiej straży granicznej zabronili jednak duchownemu skorzystania z „bezwizu”, którym się chełpią białoruskie władze, i nie wpuścili do Grodna.

O przykrym incydencie, związanym z jutrzejszymi obchodami 30-lecia funkcjonowania Związku Polaków na Białorusi, poinformowała na swoim profilu na Facebooku prezes ZPB .

Wpis Andżeliki Borys na Facebooku

Znadniemna.pl

1 odpowiedź Ks. Ryszard Umański nie wpuszczony na obchody 30-lecia ZPB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *