Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Białoruski filozof: „Białoruś to ruska ziemia. Żyją tu albo Rosjanie albo propolscy judasze”

Białoruskim apologetom zachodniorusizmu, czyli doktryny popierającej koncepcję przynależności Białorusi do eurazjatyckiej, imperialnej i zdominowanej przez Rosję przestrzeni cywilizacyjnej i geopolitycznej najwyraźniej nie straszny los autorów agencji REGNUM, skazanych w lutym br. na 5 lat w zawieszeniu za podżegania do wrogości etnicznej.

Lew Krisztapowicz, fot.: by24.org

Znany na Białorusi filozof Lew Krysztapowicz, ceniony wykładowca Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego i Uniwersytet Kultury i Sztuki Białorusi, autor ponad 100 prac naukowych, stworzył właśnie portal, na którym daje upust refleksjom nad tożsamością Białorusinów.

W ostatnim materiale na portalu Telescop, pod osobliwym tytułem „Ocalić Rosję, Białą Rosję” pada teza, że nie istniej żadna tam , nie ma też Białorusinów – wszystko to , w której mieszkają Rosjanie albo judasze.

„Otumanieni przez bolszewików wielkorusini nijak nie mogą pojąć, że Białorusia (tak Rosjanie nazywają Białoruś – red.) jest taką samą rosyjską ziemią jak Syberia, Kubań czy Smoleńszczyzna. Na tej ziemi żyją dwa rodzaje ludzi: 1)Rosjanie, 2) propolscy judasze.

Zdaniem autora, władza, pieniądze i środki masowego przekazu na dzisiejszej Białorusi należą do tej drugiej kategorii, chociaż ludzie z tożsamością rosyjską stanowią w tym kraju miażdżącą większość.

„W związku z tym, jeśli rosyjscy dyplomaci i przedsiębiorcy pracujący w Grodnie, Mińsku i Witebsku nadal będą uważać się za przynależących do grupy „międzynarodowej”, to Białoruś wkrótce stanie się dla Rosjan zagranicą. I to taką nieprzyjacielską jak czy Ukraina. Szczerze wierzę, że wyznaczając nowego ambasadora na Białorusi, rosyjskie przywództwo wzięło pod uwagę wszystkie te zagrożenia, o których piszę od lat, a Michaił Babicz (nowo mianowany ambasador Rosji na Białorusi – red.) może,”ocalić Rosję jak źrenicę oka, te czysto rosyjskie regiony wzdłuż Niemna i Wilii”- pisze Telescop.

Autorem tekstu jest Cyryl Averianow. Za podobne w wymowie teksty na Białorusi zablokowano dostęp do innego szowinistycznego portalu – „Sputnik i Pogrom”.

Odpowiedzialny za proces ideologicznego obudowania „projektu” zjednoczenia Białorusi i Rosji profesor Lew Krysztapowicz, to jeden z najbardziej znanych propagatorów idei zachodniorusizmu, będący do niedawna wicedyrektorem głównej placówki doradczej Łukaszenki – Centrum Informacyjno-Analitycznego przy Administracji Prezydenta.

Filozof twierdzi, że przeciwnicy zjednoczenia narodów rosyjskiego i białoruskiego to histerycy skrzywdzeni przez życie, którzy są gotowi wygadywać wszelkie bzdury wyłącznie w jednym celu; by wyciągać od swoich mocodawców z Zachodu kolejne transzę dotacji. Twierdzi on, że główny zarzut przeciwników idei jedności sprowadza się do argumentu, że Białoruś stanie się terytorium peryferyjnym Rosji i straci swoją suwerenność. Według Krysztapowicza, taka teza nie wytrzymuje krytyki.

„Jak wiemy, Białoruś, wchodząca w skład , nie tylko nie była marginesem Państwa Związkowego, ale stała się jednym z najbardziej rozwiniętych krajów świata, zarówno w sferze ekonomicznej, politycznej, kulturowej i naukowej” – przekonuje ekspert.

Dalej naukowiec twierdzi, że integracja z Unią Europejską grozi zepchnięciem Białorusi na margines cywilizacji. „Darmowy ser bywa tylko pułapką na myszy” – pisze.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl/teleskop-by.org

7 odpowiedzi Białoruski filozof: „Białoruś to ruska ziemia. Żyją tu albo Rosjanie albo propolscy judasze”

 1. Polak Odpowiedz

  3 sierpnia, 2018 w 14:13

  Jeżeli Białoruś przyłączy się do Międzymorza to będzie niezależna od Rosji.Polakom zależy aby Białoruś była silna gospodarczo i niezależna. !!!

 2. mww100@wp.pl Odpowiedz

  4 sierpnia, 2018 w 23:50

  Dobrze mówi są u nas Judasze i w Stolicy Polskiej Kneset urządzają.

 3. T. Cz. POLAK Odpowiedz

  5 sierpnia, 2018 w 11:55

  na tej ziemi dawnej Rzeczpospolitej tak było … i żadna propaganda radziecka tych faktów nie zmieni … >>>>>> https://www.youtube.com/watch?v=YixvTtBHkcw&feature=youtu.be

 4. Rudy102 Odpowiedz

  5 sierpnia, 2018 w 12:06

  BIAŁORUŚ MUSI POZOSTAĆ BIALORUSIA. TO PIĘKNY KRAJ DOBRYCH LUDZI I WCALE NIE TRZEBA EUROPY BY BYĆ BOGATYM. UNIA EUROPEJSKA ZNIEWALA TAK SAMO JAK ROSJA TYLKO WOLNY suwerenny naród bialoruski daje gwarancję wolności.

 5. bzheszczyszczykiewicz Odpowiedz

  6 sierpnia, 2018 w 15:07

  nie jest filozofem, ale płatną marionetką z Moskwy

 6. Jerzy Odpowiedz

  7 sierpnia, 2018 w 18:48

  Bzdury

 7. Andrzej Odpowiedz

  9 sierpnia, 2018 w 14:04

  Panu sie pomieszaly pojecia.Odsylam do ksiazki Marceli Kosman Historia Bialorusi wydane Ossolineum 1979 rok. Pojecia Pana Profesora to poecia sprzed poczatkow pierestrojki a z Pana taki Profesor jak z Kozidj Dupy Traba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *