Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Szansa na naukę w Polsce dla szkolnej młodzieży

Uczniowie polskiego pochodzenia z Białorusi, którzy kończą w tym roku dziewiąte klasy białoruskich szkół średnich, mają możliwość kontynuowania nauki w Polsce.

Podczas zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym Kolegium św. Stanisława Kostki, fot.: liceumpolonijne.edu.pl

Podczas zakończenia roku szkolnego 2012/2013 w Liceum Ogólnokształcącym Niepublicznym Kolegium św. Stanisława Kostki, fot.: liceumpolonijne.edu.pl

Rekrutację zdolnych uczniów polskiego pochodzenia ze Wschodu na rok szkolny 2014/2015 ogłosiło właśnie Liceum Polonijne (Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki) w Warszawie.

Jak wynika z nadesłanego do redakcji listu od dyrektor Liceum Polonijnego Ewy Pietrykiewicz, katolicka placówka oświatowa, zapewniając swoim uczniom wysoki poziom nauczania oczekuje, iż do rekrutacji przystąpi „młodzież odznaczająca się dobrymi wynikami w nauce, jak też wzorową postawą”, potwierdzoną opinią pedagogów, kształcących młodych ludzi na Białorusi. Wystawiać opinie kandydatom do nauki w Liceum Polonijnym mogą zarówno prowadzące naukę języka polskiego organizacje polskie, jak i na przykład proboszczowie parafii katolickich, w których są prowadzone szkółki parafialne dla szkolnej młodzieży.

Doskonała znajomość języka polskiego nie jest kryterium decydującym o przyjęciu do Liceum Polonijnego. Młodzi ludzie wyróżniający się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem, mający predyspozycje do szybkiego uczenia się oraz wykazujący chęć do nauki, mogą liczyć na pomyślny przebieg rekrutacji.

Sama rekrutacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy z nich przewiduje złożenie dokumentów, których wykaz można znaleźć na stronie internetowej Liceum Polonijnego.

Jeśli weryfikacja złożonych dokumentów przebiegnie pomyślnie kandydat wraz z rodzicami zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, która ostatecznie zdecyduje, czy młody człowiek kwalifikuje się do nauki w Liceum.

Zakwalifikowany do nauki uczeń poza tym, że pobiera ją nieodpłatnie, ma zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie w internacie przy Liceum. Na wydatek, z którym powinni się liczyć uczniowie, składa się comiesięczna wpłata na tzw. fundusz szkolny. W nadchodzącym roku szkolnym wyniesie ona równowartość 150 dolarów amerykańskich.

O poziomie nauki zapewnianym uczniom Liceum Polonijnego świadczy fakt, iż zaliczane jest ono do 25 najlepszych liceów w Warszawie.

Przyjmowanie zgłoszeń do Liceum Polonijnego na rok szkolny 2014/2015 potrwa do 15 maja br.

Szczegółowych informacji o Liceum i zasadach rekrutacji można się dowiedzieć na witrynie internetowej placówki: liceumpolonijne.edu.pl.

a.pis.

2 odpowiedzi Szansa na naukę w Polsce dla szkolnej młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *