Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Polskie dzieci z Białorusi zwiedziły Gdańsk

Czterdziestojednoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Mińska, Grodna, Werenowa, Oszmiany i Szczuczyna wraz z czterema opiekunami w dniach 16-20 sierpnia zwiedziła . Wizyta odbyła się na zaproszenie i przy wsparciu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Gdańsk

Pierwszym i najbardziej interesującym punktem zwiedzania stolicy Województwa Pomorskiego stała się wycieczka młodych Polaków z Białorusi po Europejskim Centrum Solidarności. Tutaj młodzi ludzie poznali historię działającego w Stoczni Gdańskiej ruchu i związku zawodowego „Solidarność”.

W Europejskim Centrum Solidarności

W czasie pobytu dla gości zza wschodniej granicy Polski zorganizowano także wycieczkę po historycznym centrum Gdańska z przewodnikiem. Przy tej okazji młodzi Polacy z Białorusi podziwiali miejscowe zabytki, m.in. Ratusz Głównego Miasta, Kościół Mariacki, Żuraw, Fontannę Neptuna i inne.

W czasie wycieczki po historycznym centrum Gdańska

Rozkoszując się widokiem starych zabytkowych kamienic goście z Białorusi mieli okazję nabycia wyjątkowych pamiątek na tradycyjnym dla Gdańska Jarmarku Dominikańskim. Podziwiali też uroki ulicy Mariackiej, uważanej za jedną z najpiękniejszych nie tylko w Gdańsku, lecz w całej Europie.

Pogoda i dobre humory dopisywały młodym Polakom z Białorusi również w czasie wycieczki do Gdyni. Podczas niej niektóre dzieciaki po raz pierwszy zobaczyły morze.
Zwiedzanie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w dzielnicy Oliwa stało się kolejną ciekawą przygodą dla polskich dzieci z Białorusi. Przygoda ta okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, lecz również atrakcyjną lekcją wiedzy o przyrodzie.

Pełni pozytywnych wrażeń, zachwyceni i szczęśliwi, młodzi Polacy, uczący się języka polskiego w ośrodkach edukacyjnych w Mińsku, Grodnie, Werenowie, Oszmianie i Szczuczynie, wrócili do domu.

W imieniu uczestników wyprawy do Gdańska składam serdeczne podziękowania wszystkim, kto przyczynili się do tego, aby ta wspaniała przygoda nas spotkała! Pozostanie ona na zawsze w naszej pamięci!

Irena Hajdukiewicz, nauczycielka języka polskiego w Szczuczynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *