Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Od stycznia Białorusinom ograniczą wwóz towarów zza granicy

Kraje Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) obniżają po raz kolejny limity na bezcłowy import towarów z zagranicy. Od 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy krajów członkowskich EUG (, , , i ) podróżujący transportem lądowym, będą mogli wwieźć zza granicy towary o łącznej wartości 500 euro i o wadze do 25 kilogramów. Teraz limity na import bezcłowy wynoszą 1 500 euro i 50 kilogramów, informuje portal TUT.BY.

Zmiany przewidziane są decyzją Rady Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej nr 91 z dnia 1 listopada 2018 r. Nowe limity będą dotyczyć mieszkańców wszystkich 5 krajów członkowskich EUG, w tym oczywiście i Białorusi.

29 marca tego roku kraje EUG ograniczyły już limity importu towarów z zagranicy na użytek własny. Do końca 2018 roku mieszkańcy 5 krajów członkowskich podróżujący drogą lądową będą nadal mogli wwozić towary za 1500 euro i o wadze do 50 kg.

Od 2019 roku normy będą stopniowo obniżane. W przyszłym roku będzie można importować 50 kilogramów towarów, ale za kwotę nie wyższą niż 1000 euro. W 2020 roku, torby turystów muszą stracić na wadze o 15 kilogramów, do 35 kg, a wartość przewożonych rzeczy nie może być wyższa niż 750 euro. W 2021 r. będzie można przywieźć tylko 25 kilogramów towarów o łącznej wartości maksymalnej za 500 euro.

Jeśli podróżny przewiezie coś ponad limit, będzie musiał zapłacić cło w wysokości 30% wartości towarów, ale nie mniej niż 4 euro za każdy dodatkowy lub droższy kilogram. Wszystkie te zasady nie będą miały zastosowania do używanych rzeczy, które podróżny zabierze przy wyjeździe z kraju.

Nowa decyzja Rady Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej ogranicza limity na paczki z zagranicy do użytku osobistego.

Ale limity na alkohol od 2019 roku się nie zmieniają – nie więcej niż 3 litry, w tym piwa, na osobę dorosłą. Przy wwozie dużych ilości należy zapłacić 10 euro za każdy dodatkowy litr.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *