Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wizyta pracowników Nadleśnictwa Toruń w siedzibie Związku Polaków na Białorusi

Ośmioosobowa delegacja pracowników Nadleśnictwa na czele z Szymonem Bocianem, specjalistą ds. handlu drewnem, odwiedza w tych dniach Grodzieńszczyznę, korzystając z możliwości bezwizowego podróżowania do Grodna i na białoruski odcinek Kanału Augustowskiego.

Delegacja Nadleśnictwa Toruń koniecznie chciała mieć zdjęcie z prezes Andżeliką Borys i z banerem organizacji

Będąc w grodzie nad Niemnem rodacy z Torunia nie mogli nie skorzystać z możliwości odwiedzenia siedziby Związku Polaków na Białorusi i działającej przy organizacji Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego.

Do szkoły, w której w sobotę akurat trwały zajęcia, delegacja Nadleśnictwa Toruń przybyła z prezentami.

Wstępując do klas lekcyjnych, goście częstowali uczniów szkoły toruńskimi przysmakami, a także sprezentowali placówce oświatowej partię zeszytów i przyborów szkolnych.

Szczęśliwie się złożyło, że w czasie wizyty torunian w ZPB uczniów szkoły odwiedzał także Święty Mikołaj, więc goście mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia nie tylko z nauczycielami i działaczami ZPB, ale także z sobowtórem biskupa z Miry.

Ze Świętym Mikołajem

Obecni w dniu wizyty gości z Torunia w siedzibie ZPB prezes organizacji i jej współpracownicy oprowadzili gości po pomieszczeniach, wynajmowanych przez Zarząd Główny Związku Polaków i opowiedzieli przy herbacie o działalności największej na Białorusi organizacji społecznej, nie uznawanej przez władze w Mińsku.

Rozmowa przy herbacie z Andżeliką Borys

Po ciepłym i serdecznym spotkaniu członkowie delegacji Nadleśnictwa Toruń zadeklarowali Andżelice Borys i jej kolegom, że reprezentowany przez nich urząd poważnie zastanawia się nad tym, aby utrzymywać trwałe kontakty z Polakami na Białorusi, odwiedzać rodaków za wschodnią granicą Polski częściej oraz wspierać ich działalność na rzecz pielęgnowania polskości w kraju zamieszkania.

Znadniemna.pl

1 odpowiedź Wizyta pracowników Nadleśnictwa Toruń w siedzibie Związku Polaków na Białorusi

  1. Wiktor Odpowiedz

    9 grudnia, 2018 w 15:26

    Powiem Polom z nadleśnictwa tak – DĘBU W BIAŁORUSI BRAK. ))

    Kupić tanio – też niemożliwe. Tyko poprzez Giełdę, na którą serdecznie zapraszam. Żal tylko, że dostęp do nmiej mają nie wszyscy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *