HomeReligiaMetropolita Kondrusiewicz pomyślnie przeszedł poważną operację

Metropolita Kondrusiewicz pomyślnie przeszedł poważną operację

Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi, abp Tadeusz Kondrusiewicz, rankiem 13 marca, przeszedł poważną operację kręgosłupa. Jak poinformował na swojej stronie na Facebooku katolicki portal, operacja przebiegła bez komplikacji.

Abp Tadeusz Kondrusiewicz, fot.: Catholic.by

„Hierarcha odzyskał świadomość po narkozie, ale jak dotąd cierpi na silny ból. Szczerze dziękuje wszystkim za modlitwę i prosi wiernych, aby kontynuowali wsparcie modlitewne”- czytamy na catholic.by.

Catholic.by informuje także, że w okresie kuracji arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza jego obowiązki, na które pozwala prawo kanoniczne, będzie pełnił generalny wikariusz kurii metropolitalnej mińsko-mohylewskiej – biskup Jerzy Kasabucki.

Abp Kondrusiewicz ma 73 lata. Funkcję zwierzchnika Kościoła Katolickiego na Białorusi pełni od 2007 roku.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl/Catholic.by

Latest comments

  • A propos – nie ma niepoważnych operacji.

  • Otóż jest, bo jest nią, delikatnie mówiąc przestępcza operacja zbrodniarza „Burego”.

    • Nie trzeba zostawiać głupie i prowokujące komentarze. Wygląda na to, że „pisarze” nie ulegały szybkiej interwencji chirurgicznej. P.S.Szybkiego powrotu do zdrowia!!!

  • Szczęść Boże ! Dużo zdrowia !
    PS. nie ma „zwierzchnika kościoła na Białorusi”. Jedynym zwierzchnikiem jest biskup Rzymu. Na Białorusi i w każdej innej prowincji Kościelnej są Konferencje Episkopatu z ich kadencyjnymi przewodniczącymi. „Zwierzchników” ma Cerkiew.

leave a comment