Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczennica „Batorówki” Ksenia Żywalewska w finale III Olimpiady Historii Polski na Białorusi!

Pięcioro uczniów Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy w Grodnie („Batorówki”) wzięło udział w II etapie tegorocznej Olimpiady Historii Polski na Białorusi, który odbył się 6 kwietnia w siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku.

Ksenia Żywalewska (po lewej) odbiera Dyplom za zwycięstwo na II etapie Olimpiady

I miejsce i prawo udziału w finale Olimpiady komisja oceniająca przyznała naszej reprezentantce Ksenii Żywalewskiej – poinformowała na swojej stronie facebookowej p.o. dyrektora „Batorówki” .

Zadaniem konkursowym dla uczestników II etapu Olimpiady była prezentacja przygotowanej przez „olimpijczyka” pracy pisemnej, bądź prezentacji multimedialnej oraz udzielenie odpowiedzi na pytania członków komisji oceniającej z zakresu Historii Polski.

Najwyższą ocenę członków komisji oceniającej otrzymała uczennica „Batorówki” Ksenia Żywalewska Oznacza to, że zakwalifikowała się ona do udziału w III etapie Olimpiady Historii Polski na Ukrainie i Białorusi, który odbędzie się w Warszawie, a jego laureaci otrzymają m.in. indeksy polskich uczelni wyższych.

Olimpiada Historii Polski organizowana m.in. na Białorusi i Ukrainie to inicjatywa powołana przez Fundację Wolność i Demokracja oraz Polskie Towarzystwo Historyczne. Projekt skierowany jest do polskiej młodzieży szkolnej (od 15 do 17 roku życia), zamieszkałej i uczącej się za granicą Polski.

Nagrodą główną dla laureatów III Olimpiady Historii Polski będą indeksy polskich uniwersytetów państwowych. W tegorocznej edycji do wyboru będą indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego, , Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Dodatkowo dla uczestników finałowego etapu Olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym kilkudniowy pobyt w Polsce.

 Znadniemna.pl na podstawie facebook.com i , zdjęcie facebook.com/swietlana.timoszko

2 odpowiedzi Uczennica „Batorówki” Ksenia Żywalewska w finale III Olimpiady Historii Polski na Białorusi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *