Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Uczniowie „Batorówki” uczcili 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, będącego Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej i „Ody do Radości”, będącej Hymnem Unii Europejskiej uczcili 15-lecie przystąpienia Polski do uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy w Grodnie im. Króla Stefana Batorego.

Występ odbył się 30 kwietnia na terenie Konsulatu Generalnego RP w Grodnie w obecności szefa placówki konsula generalnego Jarosława Książka, jego podwładnych oraz nauczycieli „Batorówki”.

W poprzedzającym odśpiewanie Hymnów Polski i UE słowie wstępnym konsul generalny RP w Grodnie przypomniał młodzieży, że 1 maja 2004 roku stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wraz z 9-cioma innymi krajami Europy.

Wydarzenie to stało się krokiem milowym w gospodarczym i cywilizacyjnym rozwoju Polski, która obecnie notuje jedne z najlepszych na świecie wskaźniki wzrostu gospodarczego i polepszenia poziomu życia swoich obywateli.

– Dla uczniów „Batorówki” udział w rocznicowej uroczystości stał się pozaklasową lekcją polskiego i ogólnoeuropejskiego patriotyzmu – powiedziała nam nauczycielka szkoły , oceniając znaczenie wydarzenia.

Znadniemna.pl

2 odpowiedzi Uczniowie „Batorówki” uczcili 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

  1. Zyczenia Odpowiedz

    1 maja, 2019 w 13:08

    Super pomysł serdeczne pozdrowienia z Polski

  2. józef III Odpowiedz

    2 maja, 2019 w 21:27

    Pan Książek jest tak samo dobrym konsulem jak swego czasu p. Świderek w Mińsku. Bdb. !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *