Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wycieczka młodych Polaków z Mińska po ziemi ostrowieckiej, smorgońskiej i oszmiańskiej

Czterdziestopięcioosobowa grupa dzieci, uczących się języka polskiego w mińskiej dzielnicy mieszkalnej Sokoł, odbyła w dniu 25 maja wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą z przewodnikiem po trzech najbardziej wysuniętych na północ rejonach obwodu grodzieńskiego – smorgońskim, oszmiańskim i ostrowieckim.

Przed kościołem w Gierwiatach

Trasa wycieczki przebiegała przez , Gierwiaty, oraz wieś Grincy. Wszystkie wymienione miejscowości znane są z tego, że posiadają przepiękne zabytki architektury sakralnej, a także miejsca pamięci, przypominające o dokonaniach zamieszkującej te tereny od stuleci ludności polskiej.

Najmocniejsze wrażenie na wycieczkowiczach zrobił kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Gierwiatach i istniejący przy świątyni ogród dendrologiczny. Pod wysokimi neogotyckimi sklepieniami kościoła dzieci i młodzież wysłuchały koncert muzyki organowej, a po koncercie delektowały się spacerem wśród egzotycznych roślin przykościelnego dendrarium.

Przed ołtarzem kościoła w Gierwiatach

Na najmłodszych uczestników wycieczki największa atrakcja czekała we wsi Grincy. Tutaj mogły one nakarmić jabłkami i marchewką prawdziwego konia, a nawet pojeździć na nim.

We wsi Grincy dzieci mogły nakarmić konia

Mogły też przejechać się na koniu

Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza dzieci i młodzieży, uczącej się języka polskiego w mińskiej dzielnicy mieszkalnej Sokoł została dofinansowana przez Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi.

Wiktoria Norko z Mińska

1 odpowiedź Wycieczka młodych Polaków z Mińska po ziemi ostrowieckiej, smorgońskiej i oszmiańskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *